Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Eklisia’da sanatın doruğunda bir konser… - 27.08.2010Gümüşlük’te klasik müzikseverler Gülsin Onay, Benyamin Sönmez ve Erkin Onay’ı alkış yağmura tuttu…

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 24 Ağustos Salı akşamı Piyanist Gülsin Onay, Viyolonselci Benyamin Sönmez ve Kemancı Erkin Onay’ın Eklisia’da verdiği konserle devam etti. Olağanüstü ilginin olduğu konser bir sonraki gün tekrarlanacak.

Devlet Sanatçısı ve festivalin sanat danışmanı piyanist Gülsin Onay, oğlu kemancı Erkin Onay ve viyolonselci Benyamin Sönmez’le birlikte Eklisia’da sahne aldı. Anne oğlun birlikte sahne almasının yanı sıra konserde birbirinden yetenekli üç sanatçının birlikte yeralması sanatseverlerin ilgisini bir kat daha arttırdı. Birçok başarıya imza atan ve adlarından övgüyle bahsedilen genç yetenekler Benyamin Sönmez ve Erkin Onay’ın usta piyanist Gülsin Onay’la sahne aldıkları konser 600 civarında klasik müziksever tarafından izlendi. Konseri izleyemeyen misafirler için aynı konser, gelen yoğun istek üzerine bir sonraki gün 25 Ağustos Çarşamba günü tekrarlanacak.

Festival başladığından bu yana merakla beklenen konser, sanat ve siyaset dünyasından ünlüleri de bir araya getirdi. Sinema sanatçısı Filiz Akın, ressam Burhan Doğançay, eski Dış İşleri Bakanlarımızda Emre Gönensay, kompozitör ve şef Peter Hoffmann, mimar Süha Özkan ve Tümer Sabuncuoğlu, yazar ve program yapımcısı Nebil Özgentürk gibi isimlerin izlediği konserin sponsorluğunu çağdaş Türk mimarisinin önemli isimlerinden Süha Özkan ve Tümer Sabuncuoğlu üstlendi.

Tarihle iç içe, küçük balıkçı kasabası Gümüşlük’ü Bodrum’da sanatın merkezi haline getiren festival kapsamındaki gecede sanatçılar F. Chopin’in “Cello sonata no. 1 in G minör Op. 65” ve P. I. Tchaikovsky’nin “La minör Üçlü, Op. 50” adlı eserlerini seslendirdiler. Gecenin sonunda Gümüşlük Beledeyi Başkanı Mehmet Tire tarafından sanatçılara teşekkür plaketi takdim edildi.

25 Ağustos akşamı Eklisia’da
Piyanist Gülsin Onay, Viyolonselci Benyamin Sönmez ve Kemancı Erkin Onay aynı programla hayranlarının karşısına tekrar çıkacaklar. 29 Ağustos gecesi ise festival programına sonradan giren ilginç bir konser sanatseverlerin ilgisine sunulacak. Pazar akşamı saat 21:00’de ücretsiz olarak izlenecek olan konserde şef Erdem Çöloğlu yönetimindeki Ensemblossom vokal grubu, Rönesans’tan günümüze eserler seslendirecek.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:  

25 Ağustos 2010 Çarşamba : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
29 Ağustos 2010 Pazar : Ensemblossom – Eklisia Gümüşlük. Saat 21:00 (Ücretsiz)
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Konser saatleri 21:30’dur.

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan - 25 TL,  Eklisia bahçe - 10TL,  30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri - 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021