Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay: “Festivalimizin üzerine bebeğimiz gibi titremeye devam edeceğiz”… - 18.08.20107. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali tüm hızıyla devam ederken, festivalin sanat danışmanı Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, konserlerin ve yaz okulunun başladığı tarih olan 24 Temmuz gününden bu yana festivali değerlendirdi. Onay, 24 Temmuz açılışından bu yana önce Jean-Bernard Pommier, Makoto Ueno gibi büyük piyanistlerin unutulmaz konserleriyle müzikseverlerle buluştuklarını dile getirdi. Ardından bu sanatçıların ustalık sınıfında çalışmalara katılan 20 genç piyanistin son gün verdikleri "Piyano Maratonu" konserinde gösterdikleri muhteşem performanstan söz eden Gülsin Onay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Şan ve piyano konserinde Christine Wolff ve İbrahim Yazıcı Şöleni'ni kulaklarımızda yaşarken, şimdi de birer keman ve flüt mucizesi ile devam ediyoruz… Sevgili Cihat Aşkın gerçekten keman ekolünün ülkemizde yaratıcılarından! Geçtiğimiz akşam öğrencileri ile sahnede yer alırken onların hem hocası, hem babası, hem idolleri, hem arkadaşları olarak yarattığı eserlerin tatlı gururunu duyuyordu!

Cihat Aşkın yine olağanüstü
Gülsin Onay, Cihat Aşkın’ın müzisyen kimliğine ve eğitimci yanına da övgüyle anlatırken şu ifadelere yer verdi; “Yaptığı çalışmaları izleyen her müzisyen, her dinleyici zengin bir bilgiye sahip olabilir, 6 saat boyunca yorulmadan olağanüstü planlanmış mükemmel bir senaryo ile çocukları çalıştırıp ihya ediyor! Onu Gümüşlük Festivalinde ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk ve gurur”.

Gülşen Tatu, festivalin favori ve vazgeçilmez büyük sanatçılarından!
Devlet Sanatçısı Onay, Türkiye’nin flütteki en büyük isimlerinden Gülşen Tatu’nun festivalin yine favorisi ve vazgeçilmez sanatçısı olduğunu söyledi: “Japonya'dan bile öğrencileri Gümüşlük'e onunla çalışmak için geliyorlar. Anaç, hayat dolu, disiplinli ve dev hazinesi var müzikte! Çok ama çok şanslıyız, dar imkanlarımızla aylarca müzik sesi eksik olmayan Eklisa'da bu mucizelere tanık olabiliyoruz. Tüm yardım eden ve İbrahim Yazıcı gibi -12 saat çalışıp hem şan konserinde hem flütçülere eşlikte, hem de yarın akşam Ümit İsgörür ile vereceği viyolonsel piyano konserinde piyanist olarak yer alıyor- birikimlerini büyük özveriyle karşılıksız sunan değerliden öte paha biçilmez meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi buradan iletiyor, müzik dünyamızın yeni nesil temsilcilerine basarılar diliyorum! Eren Levendoğlu ile 7 senedir yürüttüğümüz Gümüşlük Festivali’nin üzerinde bebeğimiz gibi titremeye devam edeceğiz”...
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021