Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Küçük kasabada büyük konser; 7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Gülsin Onay'ın Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla vereceği konserle devam ediyor. - 29.07.20107. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’ın Şef Peter Ash yönetimindeki Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla vereceği konserle devam ediyor.

Festival kapsamında Bodrum’un Gümüşlük beldesine gelen ilk senfoni orkestrası olma özelliğine sahip Londra Okullar Senfoni Orkestrası,
yetenekli ve başarılı Londra gençliğinin en kuvvetli sembollerinden biri olarak gösteriliyor. Sir Colin Davis, Sir Charles Mackerras ve Sir Simon Rattle gibi çok önemli şeflerle çalışmış olan orkestra, 30 Temmuz Cuma akşamı saat 21:30’da Şef Peter Ash’in yönetiminde piyanist Gülsin Onay’la birlikte sahne alacak.

Klasik müzikseverlerin ilgiyle beklediği gecede Gülsin Onay ve LSSO, Glinka’dan “Ruslan and Ludmilla Overture”; Sergei Rachmaninof’un “Piano Concerto No.3 in D minor opus 30” ve Igor Stravinsky’nin “Petrouchka” isimli eserlerini seslendirecekler.

Rasyonel Mimarlık, Miko Sail ve Kuryap tarafından sponsorluğu karşılanan prefabrik sahnede gerçekleşecek olan konserin etkinlik sponsoru Bodrum Ticaret Odası.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

Gülsin Onay’dan, Rachmaninof’lu turne

Öte yandan Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla Bodrum, Didim ve İstanbul’u kapsayan 3 konserlik bir turneye çıkıyor.

Turne kapsamında 7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde 30 Temmuz Cuma akşamı Eklisia’da, Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla bir konser verecek olan Gülsin Onay, provalar için geçtiğimiz günlerde Londra’ya gitti. Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla provalar yapan Onay, genç müzisyenlerden oluşan orkestrayla çok başaralı bir birliktelik yakaladıklarını dile getirdi. Gülsin Onay, “Orkestra 17-18 yaşında gençlerden oluşuyor. Rachmaninof'un çok severek çaldığım 3. konçertosuna gerçekten çok büyük bir coşkuyla eşlik ettiler. Heyecanlanmamak elde değil” şeklinde konuştu.

Dünyada çalınması en zor eserlerden biri olarak kabul edilen Rachmaninof'un 3. piyano konçertosu’nu seslendirişindeki ustalıkla dünya çapında piyanistlere ilham veren Gülsin Onay ve genç müzisyenlerden oluşan LSSO’nun turnesi klasik müzikseverler tarafından ilgiyle bekleniyor.


Konserlerde seslendirilecek olan Rachmaninof'un 3. piyano konçertosu için Gülsin Onay şunları söylüyor. “Bitkin ve perişan olduğunuzda, yanıklarınıza merhem sürer gibi çaldığınız eserler vardır, işte bu eser benim için böyle bir eser; 24 saat piyanodan cevap alabileceğinizi düşündüğünüz; sizi yavaş yavaş dirilten, parmaklarınızın kendi kendine yerini bulduğu... Onlardan biri benim için Rachmaninof'un 3. piyano konçertosu”...

Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla birlikte 3 konserlik bir turneye çıkmaya hazırlanan piyano virtüözümüz Gülsin Onay, 30 Temmuz Cuma akşamı Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bodrum; 31 Temmuz Maendros Festivali Milet-Didim; 3 Ağustos Gençlik Orkestraları Festivali Aya İrini İstanbul’da klasik müzikseverlerle buluşacak.

Giselle Brodsky’den masterclass

Miami Uluslararası Piyano Festivali Sanat Yönetmeni Giselle Brodsky, 7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Gümüşlük'teki Eklisia'da 20 genç yetenekle masterclass çalışması yapıyor. Festivale bir masterclass çalışması için gelen Giselle Brodsky genç piyanistlerle Taubmann metodu ve tekniğiyle piyanoda sakatlanmadan adalelerin gelişmesi üzerine çalışmalar yapıyor. Eklisia'da Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bu sene de zengin ekollerin temsilcilerini eğitimci olarak ağırlıyor.

 

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:

30 Temmuz 2010 Cuma :
Gülsin Onay ve Londra Okullar Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
4 Ağustos 2010 Çarşamba : Makoto Ueno - piyano, Eklisia Gümüşlük
7 Ağustos 2010 Cumartesi : Jean-Bernard Pommier -  piyano, Eklisia Gümüşlük
13 Ağustos 2010 Cuma : Christine Wolff - soprano, İbrahim Yazıcı – Piyano
18 Ağustos 2010 Çarşamba: İbrahim Yazıcı - piyano, Ümit İşgörür - Viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
21 Ağustos 2010 Cumartesi : Wolfgang Boettcher - viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
24 Ağustos 2010 Salı : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 


Konser saatleri 21:30’dur
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021