Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Şef Rıza Akyürek yönetimindeki Trabzon Valiliği Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi Oda Orkestrası başarılı bir konser gerçekleştirdi.. - 04.06.2010Şubat 2010 ayında kurulan ve üç ay kadar kısa bir sürede ilk konserine çıkan Trabzon Valiliği Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi Oda Orkestrası Konseri, bu akşam saat 20.00’de dinleyici ile buluştu.

Karadeniz teknik Üniversitesi Devlet konservatuarı öğretim üyelerinden ve aynı zamanda Müzikoloji Bölüm Başkanı olar Yrd..Doç.Dr Rıza Akyürek’in şefliğini yaptığı  orkestranın programı bir ilk konser için iyi denebilecek nitelikteydi.

Saat: 20’00’de orkestra elemanlarının yerlerini almasıyla Şef Rıza Akyürek’in yönetiminde başlayan konserde ilk olarak Dimitri Şostakoviç’in From The Jazz Suite olarak bilinen eseri 7 numaralı valsi seslendirildi.

Ardından ünlü İspanyol besteci Georges Bizet’in Carmen Suitinden Prelude, Habanera ve Entr’acte adlı bölümler seslendirildi.

Ünül tango bestecimiz Necip Celal Andel’in  Tango Chanson diye bildiğimiz “Sevdim Bir Genç Kadını” adlı eseri seslendirildi. Tangonun şan solosu ise Özlem Uzun tarafından yapıldı.

Melih Kibar’ın ünlü Hababam Sınıfı film müziği, orkestra şefi Rıza Akyürek’in orkestra düzenlemesi ile dinleyiciye ulaştı.

Ardından ünlü Arjantinli tango bestecisi ve yorumcusu Carlos Gardel’in çok ünlü ama günümüzde Scent of a Woman (Kadın kokusu) ve Schindler’in Listesi filmleri ile tekrar tanınan tangosu Por Una Cabeza orkestra tarafından başarılı bir şekilde seslendirildi. Orkestra tarafından eser seslendirilirken Eda Seyyar ve Emre Aslan yaptıkları tango ile görsel ziyafet sundular.

Konserin sonuna doğru Erdal Tuğcular’dan Zeybek ve Gafil Gezme Şaşkın adlı yerel eserler sunuldu. Her iki eserinde orkestra düzenlemesi Erdal Tuğcular’a ait.

Konserin son eseri sözleri Fikret Şenes’a ait Memleketim şarkısıydı. Eserin şan solosunu yine Özlem Uzun yaptı.

Şef Rıza Akyürek yönetimindeki Trabzon Valiliği Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi Oda Orkestrası şu isimlerden oluşmaktadır:

1. Kemanlar: Özdeğer Bilgen (Başkemancı), Berna Tankutay (Grup Şefi), Mine Güç, Mehmet Taş, Ezgi Odabaş, Filiz Parlayan, Soner Öztürk, Tuğçe Kakışım, Nazlı Ar, Bahar kolsuz, Gözde Saraç, Nilgün Akbaş.

2. Kemanlar: Nurdan Uray (Grup Şefi), Zeynep Demir, Ayşe Tunç, Sima Satıcı, İrem Karslı, Elif Sevrikaya, Neşe Bahçekapılı, Esra Metin, Havva Adıgüzel, Yeliz Akpınar.

Viyolalar: Serkan Uray (Grup Şefi), Yeşim Kara, Gül Ayçam, Banu Uruçoğlu.

Viyolonseller: Selin Akşan Mutlu (Grup Şefi), Çağla Araz, Altan Bakar, Vahap Yayla, Ahmet Abrur.

Flütler: Raziye Sınıksaran (Orkestra Koordinatörü), Nisa Cinemre.

Oda Orkestrasına gelecek konserlerde başarılar diliyoruz.


MAVİ NOTA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021