Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara Müzik Festivali'nde çarşamba ve perşembe programı... - 13.04.2010Saule & The Madrix
Etnikten popa, pop müzikten klasiğe!

Litvanya doğumlu  kemancı  ve piyanist Suale Kiliate sıra dışı kişiliğini müziğine yansıtmış bir sanatçıdır. Klasik müzik alt yapısına sahip sanatçı, hem keman hem piyano alanında eğitim görmüş Brescia Akademisi’nden 1997 yılında mezun olmuştur. Saule,  klasik müziği daha geniş kitlelere yaymak amacı ile biribirinden ilginç projelere imza atmış bir kişi. Bunladan birisi de Saule & The Madrix adı altında kurduğu trio.

Seyirci sıradışı bir yolculuğa çıkıyor onlarla. Ünlü klasik eserlerden,  modern parçalara uzanan bu yolcululukta görsel ve şiirsel anlatım izleyici büyülüyor.

Nurol Holding
ve İtalyan Kültür Merkezi katkılarıyla gerçekleşecek konser 14 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonunda.

Mehmet Can Özer,
Elektronik Müzik “Duyduğunuz seslerin nasıl oluştuğuna inanamayacaksınız”

Eda Özer, keman - Nusret İspir, klarinet - Cenk Güray, perdesiz bağlama ve divan sazı

Mehmet Can Özer, 1981'de Erzurum'da doğdu. Müzik çalışmalarına 9 yaşında ve kendi kendine başladı. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Kompozisyon Sanat Dalı’na burslu kabul edildi. Mezuniyetinin ardından Cenevre Konservatuarı’nda uzman öğretim elemanı olarak çalışmaya başlamıştır.

Festivalde yer alacağı “Siyah Kalemin Dansı” adlı projesi aynı zamanda Avrupa Festivaller Birliği ve Avrupa Yayın Birliği üyesi 10 Festival tarafından da özel proje kapsamına alınmış ve diğer ülkelerde  konser vereceği ortak bir etkinliktir.

Kendi yazdığı özel müzik programı olarak adlandırdığı  “Aşure”, bir mikrofon ile herhangi bir sessel olaya tepki verebilecek şekilde tasarlandı. “Elektroakustik” denilen müzik tekniklerinin tümünü eşzamanlı yapmaya olanak sağladığı gibi, birlikte çalınan icracıya çok farklı fikirler verebilecek “muhabbetli” bir arkadaştır. “Aşure” metaforu ise hem kültürümüzün bir parçası olarak, hem de gördüğü işlev açısından en somut benzetme olduğu için kullanılmıştır.”

NCY
Müşavirlik ve Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek konser 15 Nisan Perşembe akşamı saat 20.30’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi salonunda.

www.ankarafestival.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021