Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Şef Mustafa Apaydın 40. Sanat Yılını korosu ve başkentlilerle 27. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde kutluyor - 06.04.2010Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 27. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde insan sesinin büyüleyici tınıları yüreklere Brahms, Verdi, Dvorak, Rachmaninoff'tan başlayan ve Cenan Akın, Kodallı, Erdal Tuğcuların düzenlemeleriyle çok seslendirilen türkülerimize uzanan geniş bir repertuvarla Türkiye Polifonik Korolar Derneği Korosu'nun yorumuyla ulaşacak.

Mustafa Apaydın yönetimindeki koro, tamamen türk eserlerine ayırdığı konserin ikinci yarısıda İzmir, Yozgat, Trabzon, Kars, Urfa , Antalya yörelerine ait İzmirin Kavakları, Hastane Önünde İncir Ağacı gibi türkülerimizin de yer aldığı Erdal Tuğcular'ın Koro Suiti Türkü Düzenlemesini de seslendirecek.

1989 yılında kurulan derneğin ilk korosu olan Türkiye Polifonik Korolar Derneği Korosu ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirlikleriyle çeşitli dinletiler gerçekleştirdi. Ayrıca TRT Ankara Radyosu'nda stüdyo konserleri, TV çekimleri, radyo yayınları, kaset ve CD yapımı için bant kayıtları yaptı.  Koro dağarcığında, özellikle hiç seslendirilmemiş koro yapıtlarıyla derneğin amaçları doğrultusunda, ulusal müziğimizin evrensel boyut kazanmasına seçkin örneklerle yardımcı olacak yapıtlara yer vermektedir. Sanatçılarının büyük bir bölümü mesleği müzik ile ilgili olmayan değişik meslek gruplarından oluşan koro, bu yapısıyla da ülkemizde koro müziğinin her kesimce nitelikli olarak yapılabileceğinin de bir örneğini oluşturmaktadır.

Türkiye Polifonik Korolar Derneği’nin sekiz korosundan biri olan Dernek Korosu, Türkiye Korolar Şenliklerinde, Jüri Özel Ödülü, Entonasyon-Homojenlik ve Koro Tınısı, Müzikalite-Müzikal Dinamikler başta olmak üzere pek çok ödül almıştır.  Ayrıca Mersin Polifonik Korolar Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çorum A.D.D. ve İstanbul Altı Nokta Körler Derneği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin düzenlediği Koro Şenliklerine ve festivallere katılmıştır. 

2002 yılında Danimarka’nın Randers kentinde yapılan  1.Uluslararası Koro Yarışmasında, Folklorik Eserler bölümünde I., Dini Eserler bölümünde III. ve Karma Kategoride de IV. olarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.  Koroyu kuruluşundan bu güne değin Prof. Mustafa APAYDIN çalıştırıp yönetmektedir.

7 Nisan Çarşamba akşamı (yarın) saat 20.30'da MEB Şura Salonu'nda gerçekleşecek konserin tam 20 TL ve öğrenci 15 TL olan biletleri Biletix kanalıyla satışta.

Ankara Baharı Müzikle Daha Güzel
www.ankarafestival.com  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021