Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Laure Favre-Khan ...açılış konserindeki solistlik performansından sonra Ravel, Hahn, Debussy, Bizet,ve Chopin eserlerinden oluşan resitali ile müzikal derinliğini başkentlilerle paylaşacak. - 05.04.20101976 yılında doğan Laure Favre-Khan ilk müzik öğrenimini Avignon Konservatuarı'nda aldıktan sonra, 17 yaşında birincilikle ödüllendirildiği Paris Konservatuarı'na girdi. 20 yaşında ilk albümünde Schumann'ın eserlerini seslendirdikten bir yıl sonra tamamı Chopin'e ait ikinci CD'si yayınlandı. 1999 yılında Midem Müzik Festivaline kabul edildi. 2001 yılında New York Pro Piano Competition'da oybirliği ile verilen birincilik ödülünü alarak "ProPiano Artist of the Year 2001" seçildi. Aynı yıl ünlü Carnegie Hall'da çaldı. New York Times'ta hakkında olağanüstü övgülerle dolu bir eleştiri yayınlandı.

Favre-Khan,  Bagatelle  (Chopin Festival),  Paris (TransClassiques), Montpellier  (Festival de Radio France)  ve Nohant (Rencontres Internationales Chopin) gibi festivallerde yer alıyor, Orchestre Symphonique de Nancy, Orchestre Symphonique Français, Ensemble Orchestral de Normandie, Orchestre de Cannes, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Ensemble Orchestral de Paris, Orchestre Colonne, Hong Kong Sinfonietta gibi önemli orkestralarla başta Fransa olmak üzere Amerika, Avrupa, ve Asya ülkelerinde konserler veriyor.

Laure Favre-Khan Rheims Yaz Festivalinde verdiği konserlerde yapılan canlı kayıtlardan 4 albüm yapıldı. Ilk albümü (Rachmaninoff) 2003'te yayınlandı. İkinci albüm (Chopin Valsleri) 2004'te, üçüncü albümü (Gottschalk) 2006'da yayınlandı. Dördüncü albümün (Çaykovski 1. Piyano Konçertosu ve Chopin 2. Piyano Konçertosu) yayın tarihi ise 2008.

AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş. İle Fransız Kültür Merkezi Ankara'nın katkılarıyla 6 Nisan Salı akşamı saat 20.30'da Devlet Resim ve Heykel Müzesi konser salonunda gerçekleşecek resitalin 20 TL tam 15 TL öğrenci olan biletleri Biletix kanalıyla satışta


www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021