Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

27.Festival Ankaralı besteci Nejat Başeğmezler'in “Üvertür” başlılklı eserinin dünyada ilk seslendirilişi ile açılıyor. - 05.04.2010Hacettepe Senfoni Orkestrası, 24, 25. ve 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali açılışında sahnelediği üstün performans ile eleştirmenler ve izleyiciden tam not almış genç bir orkestra. Gençliğin enerjisini her notaya taşıyabilen orkestra 2002 yılından beri devlet sanatçısı, uluslararası şef Erol Erdinç’le çalışıyor. Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Almanya, Kıbrıs, Yunanistan orkestranın bugüne kadar konser verdiği ülkeler…Orkestra konserin ikinci yarısında da Çaykovski 6. Senfoni'yi seslendirecek.

Bu konserin solisti ise piyanoda
Laure Favre-Khan. Sanatçı açılış konserinde Ravel'in sol majör piyano konçertosunu, 1 gün sonra ki resitalinde de Ravel, Bizet,  Debussy, ve Chopin'in eserlerini yorumlayacak.

1976 yılında doğan ve 20 yaşında ilk albümünde Schumann'ın eserlerini seslendirdikten bir yıl sonra tamamı Chopin'e ait ikinci CD'si yayınlandı. 1999 yılında Midem Müzik Festivaline kabul edildi. 2001 yılında New York Pro Piano Competition'da oybirliği ile verilen birincilik ödülünü alarak "ProPiano Artist of the Year 2001" seçildi.

Açılış Gecesinde Osman Ürper'in “Dansa Dair” sergisi de fotoğraf severlerle buluşacak. Sergi festival boyunca MEB Şura Salonu'nda görülebilecek.

The Boeing Company
ve Hacettepe Üniversitesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek konser MEB Şura Salonu'nda saat 20.30'daAnkara Baharı Müzikle Daha Güzel
www.ankarafestival.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021