Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

JAZZ & BLUES VOL.2 - ORIGINAL MASTERS JAZZ ve BLUES severler, işte serinin devamı! - 25.03.2010JAZZ ve BLUES severler, işte serinin devamı!

İnanılması güç bir fiyata en ünlü JAZZ ve BLUES sanatçılarından JOHN COLTRAINE & MILES DAVIS, ELLA FITZGERALD,  SARAH VAUGHAN, COUNT BASIE, DAVE BRUBECK tek bir albümde, JAZZ & BLUES VOL.2’de buluşuyor!

JAZZ & BLUES Vol.1’de Billie Holiday, Glenn Miller, Louis Armstrong, Duke Ellington, Memphis Minnie, Mississippi John Hurt arşivlerdeki yerini almıştı. Yoğun ilgi üzerine hazırlanan serinin devamında yine Jazz & Blues tarihinin en önemli isimleri bir araya geliyor… 1888 yılında kurulan, dünyanın ilk ve en köklü plak şirketlerinden biri olan Columbia Records’un caz kataloğundaki 5 efsane album, JAZZ & BLUES VOL.2 ile arşivlerinizdeki yerini almayı bekliyor.

Müzik tarihine ismini altın harflerle kazıyan iki dahi müzisyen,  trompet ustası Miles Davis ve saksafon ustası John Coltrane ’den “Round Midnight”, “Bye Bye Blackbird”, “Milestones”, “So What”; dünyanın en güçlü seslerinden Ella Fitzgerald ve Carneige Hall’deki muhteşem canlı performansıyla “Nice Work If You Can Get It”, “Any Old Blues”, “These Foolish Things”;  yine caz tarihinin en güçlü divalarından Sarah Vaughan ve “Summertime”, “Wave”, “East of the Sun”, “Mean To Me”  gibi tam 16 standart caz klasiği, yüzyılın en yetenekli pianist ve blues vokallerinden Count Basie “Lester Leaps In”, “Going To Chicago Blues”, “Oh, Lady Be Good” ve bir diğer efsane caz pianisti Dave Brubeck ’den  “Take Five”, “Blue Rondo A La Turk”, “A Fine Romance” …
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021