Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Kristjan Jarvi - Carl Orff: Carmina Burana 

Kristjan Jarvi, açılışını MDR Senfoni Orkestası ile yaptığı Sony Music etiketiyle yayınlanan JärviCarl Orff’s Carmina Burana” adlı bu albümde; Arvo Pärt ve Bach Re-Invented müziklerini kendisinin çok çeşitli müzikal altyapısıyla tek bir çizgide toparlıyor ve bununla eşi benzeri olmayan yepyeni bir müzikal vizyonu biz dinleyenlere görkemli bir biçimde sunuyor. Jarvi, MDR Senfoni Orkestrası’nın yeni baş şefi olarak, MDR gibi ünlü geleneksel bir müzik topluluğunu yeni bir oluşuma taşıyor; bunu yaparken de kendine has teknik ve müzikalitesinden ödün vermiyor.

Beraberinde Soprano Keira Duffy, Tenor Marco Panuccio ve Bariton Daniel Schmutzhard’ın da olduğu MDR Radyo Korosu, MDR Çocuk Korosu ve MDR Senfoni Orkestrası, Kristjan Järvi’nin bu eşsiz baş yapıtında yer aldılar.

KRISTJAN JARVI HAKKINDA

Estonya’nın Tallinn şehrinden modern dünyamızda birbirinden güçlü müzikal imgeleri hafızalarımıza kazıyan ünlü koro şefi Kristjan Järvi müzikle aşina bir aileden gelmektedir. Ülkelerinde aynı derecede üne sahip koro şefi anne ve babaya sahip olması müzikal yeteneğinin nereden geldiğinin en önemli kanıtı olduğunu söylesek yanılmayız.

Järvi, kendisini Amerika’da; -Talin gibi tarihi bir şehirde olduğundan- daha çok evinde hisseden kozmopolit bir kişidir. Bu tutumu, Barok müzikten Caz’a; klasik müzik’ten folk müziğine uzanan çok çeşitli müzik anlayışında da kendisini göstermiştir. Takipçileri bileceklerdir; kendisi gibi aynı topraklardan gelen Arvo Pärt bestelerinin de yer aldığı –Sony Classicals etiketi ile yayınlanan - en güncel kaydı olan “Cantique” albümü müzikal vizyoner kariyerinin çeşitli dönemlerinden birbiriyle uyumlu son moda işler içinde duyarlı bir portre çizmişti.

 

Tüm müzikseverlerin arşivinde mutlaka bulunması gereken

Kristjan Jarvi - Carl Orff: Carmina Burana

şimdi müzik marketlerde!

TRACKLISTING

Carmina burana

Ego sum abbas Cucaniensis

O Fortuna

In taberna quando sumus

Fortune plango vulnera

Amor volat undique

Veris leta facies

Dies, nox et omnia

Omnia sol remperat

Stetit puella

Ecce gratum

Circa mea pectora

Tanz

Si puer cum puellula

Floret silva

Veni, veni venias

Chramer, gip die Varwe mir

In trutina

Reie

Tempus est iocundum

Were diu werlt alle min

Dulcissime

Estuans interius

Ave formosissima

Olim lacus colueram

O Fortuna


http://www.kristjanjarvi.com/

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020