Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Metehan Balta.... "Celebrate" 

Metehan Balta, ilkbaharda yayımladığı ilk singleı "Groove”un ardından, ilk albümü “Celebrate”i Moda 17/A Records etiketiyle piyasaya çıkartıyor. 

Solist ve gitarist olarak ortaokul yıllarında müziğe başlayan Metehan Balta, eğitimi sırasında hardcore, ska-punk, grunge gruplarında gitar çaldı ve solist olarak yer aldı. Ardından profesyonel olarak çeşitli stüdyolarda asistanlık, tonmeisterlik ve ses mühendisliği yaptı. MMA Stüdyoları’nda caz eğitimi aldıktan sonra 2008 yılında Moda 17/A Stüdyoları ve Moda 17/A Records’u kurdu ve ilk albümü “Celebrate”in çalışmalarına başladı.

Metehan Balta’nın ilk stüdyo albümü “Celebrate”de yer alan 7 şarkının tüm söz, müzik ve düzenlemeleri genç müzisyenin kendisine ait.  Pop ve R&B şarkılardan oluşan albümdeki şarkıların mixlerinde Mert Karayazı ve Barış Büyük’ün imzaları yer alırken masteringlerin tamamını Barış Büyük yaptı.

Sıkı dans şarkılarının yanı sıra balladların da yer aldığı “Celebrate”,  Metehan Balta’nın üzerinde yaklaşık 3 yıl çalıştığı, İngilizce bir albüm. Dünya standartlarında hazırlanan “Celebrate” de sadece Türk müzik adamları çalıştı. Meslektaşlarının aksine, İngilizce albümü ilk albümünde yapıp, Türkiye’de çıkaran Metehan Balta, ülkemizde de bu tarz albümlerin hakkıyla yapılabileceğini kanıtlıyor.

Celebrate”den ilk video klip Needs Production yapımcılığında, Haluk Korkut Turaç yönetmenliğinde “Celebrate Tonight”a çekildi. Yaklaşık 2 gün süren çekimler özel bir platoda yapıldı.

Albüm fotoğraf çekimleri Emre Göloğlu tarafından gerçekleştirilen Metehan Balta’nın “Celebrate” albümünün tüm görselleri Sıla Büyüka  tarafından tasarlandı.

Celebrate Tonight, Groove, I'm Gonna Let You Go, Love No More, Stop,  Remember, That Girl ve Celebrate Tonight’ın ElectroRemix  versiyonu ile toplam 8 şarkıdan oluşan Metehan Balta’nın ilk stüdyo albümü “Celebrate”  Ağustos 2012’de müzik marketlerde.

www.metehanbalta.com                                                          
www.facebook.com/MetehanBaltaMusic                                        
www.twitter.com/metehanbalta
 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020