Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Piyanist Birsen Ulucan: “Masallar, Rüyalar, Fısıltılar” 

Piyanist Birsen Ulucan’ın “Masallar, Rüyalar, Fısıltılar” başlıklı CD’si Lila Müzik’ten çıktı!

CD’de klasik müzik, caz  ve halk müziği  öğeleri ile  buluşuyor...

Piyano kariyerini büyük bir başarıyla sürdüren piyanist Birsen Ulucan’ın ilk solo CD’si “Masallar, Rüyalar, Fısıltılar” Lila Müzik’ten çıktı. 

Klasik müzikte genellikle izlenilen yolların dışına çıkarak, tüm müzik türlerinin tek bir özü olduğuna inanan Birsen Ulucan; farklı müzik türlerinin, farklı 'şive' lerin sözkonusu olduğu müzik dilinin, aslında tek bir kaynaktan geliyor olmasının verdiği güçle müziğini dinleyicilerle paylaşıyor.

Klasik müziğin caz ve halk müziği öğeleri ile buluştuğu albümde:

Avrupa'da son senelerde tekrar keşfedilen Rus besteci Medtner’in büyülü dünyasını anlatan “Masallar” adlı eseri; 

Prokofiev’in, kariyerinin ilk yıllarında bestelediği, teknik açıdan büyük beceri isteyen “Piyano için Dört Parça” başlıklı Op. 4 numaralı bestesi;

Birsen Ulucan’ın siparişi üzerine, Aşık Daimi’nin “Ne ağlarsın benim zülfü siyahım” Türküsünü yeniden yorumlayan İnci Yakar’ın bestesi “Ağlama” (eserde piyaniste bendirde Engin Gürkey ve vokalde Özer Özel eşlik ediyor)

Fazıl Say’ın virtüözite gerektiren ve içinde ironi ile caz öğeleri barındıran “Nasreddin Hoca’nın Dansları” başlıklı eseri;

Ve besteci Evrim Demirel’in  Birsen Ulucan için tekrar uyarladığı Dört Halk Türküsü  (Yağmur Yağar, Ferayi, Yayla Yolları, Batum ) seslendiriliyor.  Eserde piyano’da Birsen Ulucan’a, vurmalı çalgılarda Engin Gürkey, vokalde Özer Özel ile  tambur, kanun, kemençe, çello ve kontrbas çalan müzisyenlerden oluşan  İstanbul Çağdaş Müzik Topluluğu eşlik ediyor.

CD’nin bir başka özelliği de, tasarımından giysilerine ve fotoğraflarına kadar çok özel isimlerin emeği sonucu ortaya çıkması.  CD’nin tasarımını Gözde Oral / Birebir Tasarım yaptı. Moda tasarımını Jale Hürdoğan / Janucha L'atelier gerçekleştirdi.  Fotoğrafları ise usta fotoğrafçı Tamer Yılmaz çekti.

Birsen Ulucan’ın kardeşleri Özcan ve Ayşen Ulucan ile birlikte yaptığı ilk CD kaydı “Bir Ağaç Gibi” 2008 yılında yine Lila Müzik etiketiyle çıkmış, aynı CD Almanya'da Spektral firması tarafından yayınlanmıştı.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020