Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Scorpions “Sting In The Tail” 

“SCORPIONS” EFSANESİ,  “STING IN THE TAIL” ALBÜMÜ VE VEDA TURNESİYLE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR!

Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jebs, James Kottack ve Pawel Maciwoda’dan oluşan efsanevi Alman Hard Rock grubu “Scorpions” yepyeni albümleri   “Sting In The Tail” in ardından, beş kıtada üç yıl boyunca sürecek dev turneleri ile sevenlerine veda ediyor ve müzik kariyerlerine son noktayı koyuyor!

40 yıllık müzik serüvenlerine,  sıradışı bir başarı öyküsü niteliğinde;  100 milyonun üzerinde albüm satışı, dünyanın en prestijli müzik ödülleri ve biletleri tamamen tükenen sayısız konseri sığdıran “Scorpions”  elemanları grubun kariyerini zirve noktasında bırakmak için bu kararı aldıklarını açıkladı.

4 Mayıs’da Sony Music tarafından ülkemizde de yayınlanacak yepyeni albümün asıl sahiplerinin, kendilerini yıllarca her sınıf, yaş ve cinsiyetten destekleyen hayran kitleleri olduğunu belirten Scorpions, “Sting In The Tail” ile belki de kariyerlerinin en karakteristik ve otantik albümüne imza atıyor.  Albümü en güzel yansıtan şarkı tipik bir Scorpions ballad’ı diyebileceğimiz ve Almanya’da bilinen bir efsaneye dayanan “Lorelei” şarkısı.  Tepeyi geçerek Rhine nehrinin kıyısına ulaşanlar Lorelei’ın şarkısını duyarlar.  Müziği duyunca büyülenen tekne kaptanları da dümenin kontrolünü kaybeder ve tüm tekneler bu noktada kaza yaparlar. 

“The Good Die Young” şarkısı barış ve özgürlük için mücadele eden insanlardan bahseden derin bir şarkı olma özelliği taşıyor. Bu şarkı;  her gün dengesini biraz daha kaybeden dünyaya dikkat çekmek üzere bestelenmiş bir şarkı.  Aşina olduğumuz Scorpions sound’u ve  “Fırtınada doğdum, kaybedecek bir şeyim yok ama kazanacak çok şey var. Yürümeden önce koşmaya başladım, en uzağa ulaşmak için” sözleri ile  “Raised To Rock” şarkısı da albümün dikkat çekici şarkıları arasında yer alırken adeta Scorpions’ın hikâyesini anlatıyor.

Scorpions’un kariyerinin son albümünü yayınladığı haberinin ardından, 2010 turnesi kapsamında Türkiye’ye de geleceklerine dair söylentiler de hayranlarını mutlu edecek söylentiler arasında…-Raised On Rock
-Sting In The Tail
-Slave Me
-The Good Die Young
-No Limit
-Rock Zone
-Lorelei
-Turn You On
-Let's Rock
-SLY
-Spirit Of Rock
-The Best Is Yet To Come

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020