Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 1022

Ticaretten müziğe esintiler... - 04.06.2010

Elimde ilginç bir çalışmanın albümü duruyor.

Bugüne kadar örneğine rastlamadığımız bir çalışma, ama çok titiz hazırlanmış bir albüm. Albümün solisti Melihat Gülses olunca albüm daha bir nitelik kazanıyor kuşkusuz.

İşadamı-sanat ilişkisine farklı bir boyut getiren İstanbul Ticaret Odası (İTO), 2006 yılında hazırlattığı ve büyük ilgi gören “Musikişinas Tüccarlarımız” albümünün ikincisini müzikseverlerle buluşturdu.

Eski ve yeni üyelerinin musiki eserlerini bir araya getiren İTO, dört yıl önce yayımlanan albümde 15 esere yer vermişti. 2006 yılında yayımlanan albümde aralarında Sanayi ve Ticaret eski Bakanlarından Ali Coşkun, ünlü sanayici İbrahim Bodur, serbest tüccar Sadi Hoşses gibi isimlerin yanı sıra çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işadamlarının eserleri bulunuyordu.

İTO’nun ikinci Musikişinas Tüccarlarımız CD’sinde de 15 eser yer alıyor. Albümdeki eserleri yine sanatçı Melihat Gülses seslendiriyor. Albümde Hicaz’dan Hüzzam’a, Mahur’dan Nihavend’e kadar çeşitli makamlarda eserler bulunuyor.

İTO’nun bir diğer müzik eseri de “İstanbul’dan Selanik’e Türküler” adını taşıyor. Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluğu pekiştirmek adına hazırlanan CD’de, 17 parça müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Yine Melihat Gülses tarafından icra edilen CD, Ada Sahillerinde Bekliyorum, Telgrafın Telleri, Yedikule, Gemilerde Talim Var, Darıldın mı Gülüm Bana isimli klasik eserlerin yanı sıra Yunanca şarkılardan oluşuyor. Albümde ayrıca kanun, klarnet ve kemençe taksimi de bulunuyor.

Söz konusu albüm, piyasa çıkan ender nitelikli albümlerden.

Müziğimize nefes veren, çeşni katan böyle nitelikli bir albümün yayımlanmasına destek için olduğu İTO’yu kutluyorum.

Pazartesi günü görüşene değin bol müzikli günler diliyorum ve sizleri Melihat Gülses’in seslendirdiği, Yusuf Nalkesen’in Muhayyerkürdi şarkısı ile baş başa bırakıyorum: Kapın Her Çalındıkça O Mudur Diyeceksin?

Esen Kalın.Müfit Semih Baylan
Editör

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020