ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


DallasSayı: 1931 - 29.04.2024


Teksaslı petrol zengini, Ewing Ailesi'nin Southfork Çiftliği'ndeki yaşamını anlatan bir yapımdır.1978-1991 yılları arasında 14 sezon yayınlanmış Amerikan televizyon dizisidir. ‘Dallas’ dizisinin bugüne kadar 357 bölümü yayınlandı.

67 dile çevrilerek  ve 90’a yakın ülkede yayımlandı.Dizide rolleri: Larry Hagman, Ken Kercheval, Patrick Duffy, Linda Gray, Barbara Bel Geddes, Steve Kenaly, Howard Keel, Victoria Principal, Charlene Tilton, Susan Howard, Priscilla Presley payla
şştı.

Karakterleri, hüzünlü, güçlü ve ba
ğımlılık yaratacak şekilde tasarlanarak sunuldu.Fönlü saçlar, abartılı makyajlar, İspanyol paça pantolonlar, vatkalı omuzlar ve kovboy şapkaları. Teksaslı Ewing ailesinin özellikleri idi.

1980’lerden 1990’a kültürel emperyalizmin ba
ş yapıtı haline gelen, dünyayı Bush ailesine ve tezgahlarına hazırlamada katkısı olan  bir yapımdır.

Günümüzün,apolitik,paradan,arabadan ve süslenmekten ba
şka hiçbir şeyden anlamayan genç kuşağın oluşumuna etkisi bulunmaktadır.

Dizideki Ceyar (Larry Hagman) karakteri, tv tarihinin en kötü karakterleri arasında anılmaktadır. Gücü ve sinir bozucu kahkahası onun özelli
ği idi. Ceyar karakteri kötü olduğu için  bol bol sövülüp sayılırdı.

A
şk, entrika, ihanet, kıskançlık, nefret, ihtiras komplo, üç kağıt, dolandırıcılık, düzenbazlık, hilebazlık, kin, intikam, para, güç, açgözlülük,  güzel kadın çatışmaları  aile içi ve dışı güç savaşlarını, kimin elinin kimin cebinde belli olmayan özelliğini deiçersinde barındırır.

Yapımda  zenginlerinde mutsuz oldu
ğu gösterilir.Şu mesajda verilir: Boş yere çabalamayın. Nasıl olsa mutsuz olacaksınız. Amerikalılar sizin yerinize de petrol zengini ve mutsuz olurlar.

Teksaslı petrol zengini, çıkarları adına yapamayaca
ğı  yoktur. Sadece cinayet onun  için bir seçenekte  değildir.Menfaatleri söz konusu olduğunda hiç kimseyi hiçbir şeyi görmez gözü. Çok sayıda nahoş olay, şüpheli  anlaşmalar…

Yapımda insanların nasıl satın alındı
ğına, Dünya petrol piyasasına ve küresel ekonomiye nasıl müdale edilindiğine tanık olunur. Vahşi kapitalizmin, büyüdükçe nasıl emperyal bir canavara dönüşğünü  de  anlatan bir yapımdır.

ozgur694@hotmail.com


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.