Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1750
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 71 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlet Opera ve Balesi'nde kamera skandalı - 05.02.2015Devlet Opera ve Balesi'nde (DOB) 'yasadışı dinleme skandalı'! Sansür skandalıyla da gündeme gelen Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü bu kez de ‘yasadışı dinleme’ skandalıyla çalkalanıyor.


İdari ve Mali İşler Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcı Vekili Fahrettin Atasayar hakkında, “kurumun farklı yerlerinde bulunan 70’e yakın güvenlik kamerasının sistemini kendi bilgisayarına da yükleterek, personelini dinleme ve takibe aldığı” gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


Cumhuriyet Gazetesi’nden Selda Güneysu’nun haberine göre, bakanlık yetkilileri DOB’daki bilgisayarlarda inceleme yaparken, soru
şturmalar halen devam ediyor. Olay, Atasayar’ın geçtiğimiz günlerde apar topar emekliye ayrılmasıyla ortaya çıktı. Atasayar’ın emeklilik dilekçesi vermesinin ardında da Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca hakkında açılan soruşturmaların yer aldığı öne sürüldü. DOB’da, otopark bölümünde 10, genel müdür odasının olduğu alanda dört, fuayede de dört adet güvenlik kamerasının bulunduğu belirtiliyor.


Kameraların en yo
ğun olduğu bölümlerin başında ise atölyeler geliyor.

DHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019