ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Danİmarka 'cool'luğu New York'taSayı: 1208 - 13.04.2011


MÜZİK
Oh Land
Oh Land
Epic Records


Müzisyenden çok bir fotomodeli andıran Oh Land, ya da gerçek adıyla Nanna Øland Fabricius, 2011’in en dikkat çeken kadın
şarkıcılarından biri. Zarafetini muhtemelen geçirdiği ciddi sakatlık nedeniyle bırakmak zorunda kaldığı baleye borçlu. 2008 yılında yayımladığı ilk albümü ‘Fauna’ ile ülkesi Danimarka’da büyük sükse yaratmış. Ama gözü çok daha yukarılarda olduğu için çantasını toplayıp Amerika’ya gitmiş. Dan Carey, Dave McCracken ve Pharell Williams gibi yapımcıları yanına alıp kendi adını taşıyan ilk uluslararası albümü için kolları sıvamış. Bu nedenle albümün La Roux, Little Boots, Kylie, Emiliana Torrini, Björk, Janelle Monáe ve Lilly Allen arasında gidip gelen tarzı çok da şaşırtmıyor.

Kontrast zengini
Albümün çıkı
ş şarkısı ‘Sun of a Gun’, ‘Voodoo’ ve ‘Human’ hareketli yapılarıyla zaten kolaylıkla ayrışıyor. Özellikle ‘Human’ sözleriyle de akılda kalıyor: “İnsan olmanı sevmiyorum. Kendimde nefret ettiğim şeyleri bana hatırlatıyorsun. Çünkü mükemmellikten ne kadar uzak olduğumu bana gösteriyorsun”.

Bunun dı
şında albüm yavaş ve orta tempo şarkılardan oluşuyor. Bunlardan ‘Lean’ ve ‘Wolf & I’, Oh Land’in kuzeyli meslektaşları Björk ve Emiliana Torrini ile benzeşen vokal stilini gözler önüne seren şarkılar.

Ama Björk sevmemek Oh Land’i de sevmemek için bir kriter de
ğil. Nanna’nın albümü, esinlendiği isimlerin çeşitliliğine uygun, konstrastlarla dolu, bir an aydınlık, bir an karanlık olabilen, çok çeşitli beğenilere hitap edebilecek bir çalışma. Doğru formüllerle inşa edilmiş, her telden çalan ama kendi içinde sağlam bir bütünlüğe sahip olan tınılarıyla sizi mutlaka kavramayı başaracak, “repeat” tuşunun dostu olacak bir albüm bu. Doğal İskandinav cool’luğunun her unsuruyla kameralara yansıdığı videolarıyla da adından söz ettiriyor Oh Land. Gözden kaçırmayınız, dinleyiniz, dinletiniz...

 


Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.