ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Siyasi parti lideri gibiSayı: 429 - 06.11.2007


Türkiye’yi bir devlet adamı edasıyla ziyaret eden Kevin Costner, önceki akşam Ahmet San ve Cüneyt Ortan organizasyonuyla düzenlenen 'Hollywood Starları Türkiye’de’ etkinliği kapsamında grubu Modern West ile WOW Convention Center’daydı. Siyasi parti genel kurulu gibi geçen konser başlamadan önce perdeye Costner’ın ''Kurtlarla Dans'', ''Düşler Tarlası'', ''Boğa Durham'' ve ''Wyatt Earp'' gibi filmlerinden görüntüler yansıtıldı.

Hollywood’ın kaybedenlerine...

Herkes sahnede görünmesini beklerken, Costner, Ankara’da giydiği takım elbisesini çıkarmış; kot, siyah gömlek ve ceketini giymiş halde salonun arkasından giriş yaptı mekâna. Fonda çalan müzik eşliğinde havalı bir şekilde sahneye yürüyen oyuncu, dinleyicilerin ellerini sıkarak ilerlerken, müzisyenden çok siyasi parti lideri gibiydi.

Sahneye çıkıp eline gitarını alan Kevin Costner ''Ülkeniz çok güzel, burada olmaktan çok mutluyum. İstanbul, tarihi açıdan dünyanın en önemli yerlerinden biri. Şimdi size Amerikan Rock’n Roll’u çalacağız; beni kabul ettiğiniz için teşekkür ederim'' diyerek başladı konsere.

Katrina Kasırgası, ünlü olmak için Hollywood’a giden ama orada kaybolup giden hayatlar, yaşam boyu yapılan hatalar, doğru kızı bulma gibi farklı konulara değinen şarkılarıyla 2 saat boyunca sahnede kalan Costner, gece boyunca çok keyifli göründü.

Türkiye ve Atatürk’e övgü

Müzisyen-oyuncu genellikle gitarıyla sahnedeki yerini korudu ama zaman zaman o da kendisini coşkuya kaptırarak zıpladı. Konser başladıktan bir süre sonra grubuyla salonun ortasına gelip çaldı. Sonra sahneye döndü ama ayaktaki kalabalık da onunla giderek sahnenin önünde konuşlandı.

Gece boyunca dinleyicilerle sıcak bir iletişim kuran oyuncu, Türkiye’ye ve Atatürk’e övgüler yağdırdı; kadınların güzelliğine değinmeden geçemedi.

Akustiğin azizliğine uğradı

İyi bir müzisyen olduğunu da gösterdi bu arada. Costner’ın grubu Modern West de gayet iyi çaldı ama yapılan müzik, salonun kötü akustiğine kurban gitti. Buna karşın izleyiciler coşkularından bir şey kaybetmeksizin neşe içinde eşlik ettiler gruba. Costner, özellikle genç kadınların attığı ''Kevin, Kevin!'' sloganlarına gülücük ve öpücükle karşılık vermeyi de ihmal etmedi.

Konserin sonunda istek üzerine yeniden sahneye geldi; ''Beni değiştirdiniz, teşekkürler Türkiye'' diyerek ve kendisine uzanan elleri sıkarak noktaladı geceyi.
 

Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.