ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 14 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Siyasi parti lideri gibiSayı: 429 - 06.11.2007


Türkiye’yi bir devlet adamı edasıyla ziyaret eden Kevin Costner, önceki akşam Ahmet San ve Cüneyt Ortan organizasyonuyla düzenlenen 'Hollywood Starları Türkiye’de’ etkinliği kapsamında grubu Modern West ile WOW Convention Center’daydı. Siyasi parti genel kurulu gibi geçen konser başlamadan önce perdeye Costner’ın ''Kurtlarla Dans'', ''Düşler Tarlası'', ''Boğa Durham'' ve ''Wyatt Earp'' gibi filmlerinden görüntüler yansıtıldı.

Hollywood’ın kaybedenlerine...

Herkes sahnede görünmesini beklerken, Costner, Ankara’da giydiği takım elbisesini çıkarmış; kot, siyah gömlek ve ceketini giymiş halde salonun arkasından giriş yaptı mekâna. Fonda çalan müzik eşliğinde havalı bir şekilde sahneye yürüyen oyuncu, dinleyicilerin ellerini sıkarak ilerlerken, müzisyenden çok siyasi parti lideri gibiydi.

Sahneye çıkıp eline gitarını alan Kevin Costner ''Ülkeniz çok güzel, burada olmaktan çok mutluyum. İstanbul, tarihi açıdan dünyanın en önemli yerlerinden biri. Şimdi size Amerikan Rock’n Roll’u çalacağız; beni kabul ettiğiniz için teşekkür ederim'' diyerek başladı konsere.

Katrina Kasırgası, ünlü olmak için Hollywood’a giden ama orada kaybolup giden hayatlar, yaşam boyu yapılan hatalar, doğru kızı bulma gibi farklı konulara değinen şarkılarıyla 2 saat boyunca sahnede kalan Costner, gece boyunca çok keyifli göründü.

Türkiye ve Atatürk’e övgü

Müzisyen-oyuncu genellikle gitarıyla sahnedeki yerini korudu ama zaman zaman o da kendisini coşkuya kaptırarak zıpladı. Konser başladıktan bir süre sonra grubuyla salonun ortasına gelip çaldı. Sonra sahneye döndü ama ayaktaki kalabalık da onunla giderek sahnenin önünde konuşlandı.

Gece boyunca dinleyicilerle sıcak bir iletişim kuran oyuncu, Türkiye’ye ve Atatürk’e övgüler yağdırdı; kadınların güzelliğine değinmeden geçemedi.

Akustiğin azizliğine uğradı

İyi bir müzisyen olduğunu da gösterdi bu arada. Costner’ın grubu Modern West de gayet iyi çaldı ama yapılan müzik, salonun kötü akustiğine kurban gitti. Buna karşın izleyiciler coşkularından bir şey kaybetmeksizin neşe içinde eşlik ettiler gruba. Costner, özellikle genç kadınların attığı ''Kevin, Kevin!'' sloganlarına gülücük ve öpücükle karşılık vermeyi de ihmal etmedi.

Konserin sonunda istek üzerine yeniden sahneye geldi; ''Beni değiştirdiniz, teşekkürler Türkiye'' diyerek ve kendisine uzanan elleri sıkarak noktaladı geceyi.
 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.