Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Tolga Yenigün
 
 
Yayımlanan Sayı : 703

Brazzaville fırtınası GHETTO'da - 16.01.2009

İçinde barındırdığı bossa nova, rock, dub ve caz tınıları ile dinleyenlerce hemen benimsenen ve bizlere Akdeniz ve Pasifik atmosferini yaşatan dünyaca ünlü grup Brazzaville bugün GHETTO'da sahne alacak.

Daha önce 2005 (12. Uluslararası Caz Festivali) ve 2008'de Türkiye'ye gelen Brazzaville, her ülkeden çeşitli müzisyenleri ile adeta büyük bir aileye benzetiliyor.

1997 yılının sonlarında Los Angeles'ta başlayan  macerası, 2003 yılında grubun kurucusu David Brown'un Barcelona'ya taşınması ile yeni bir boyut kazanarak kültürel ve müzikal anlamda zenginleşti.  Bugüne dek 7 albüm yayınlayan grubun müziğinde, David Brown'un gençliğinde bir gezgin olarak dolaştığı tüm ülkelerde edindiği tecrübeler ve çeşitliliğin izlerini görmek mümkün.

Uzun yıllar Beck'in saksafoncusu olma görevini de üstlenen Brown, LA'da 3 albüm yayınladı ve bundan sonraki albümlerini Barcelona'da grubun Avrupalı versiyonu haliyle kaydetti.

Son kadrosu ile Barcelona'dan David Brown ve Ramon Aragall, Los Angeles'dan Kenny Lyon ve Sibirya'dan Oleg the Magnificent'dan oluşan grup, '21st Century Girl' adlı son albümlerinden parçalarla bugün  GHETTO'da olacak. 

Cumhuriyet

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020