Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 53 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Derya Türkan

1973 yılında İstanbul'da doğdu. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümü'ne girdi, İhsan Özgen'le kemençe çalıştı ve 1994 yılında mezun oldu. 1990 yılında girdiği ve genel sanat yönetmenliğini devlet sanatçısı Prof.Dr. Necdet Yaşar'ın yaptığı Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu'nda yedi yıl süreyle misafir sanatçı olarak görev yaptı. 1991 yılında TRT İstanbul Radyosu'na girdi ve 2000 yılında bu kurumda kadrolu sanatçı oldu.

1992 yılından bu yana Kudsi Erguner ile çalı
şan Türkan, Erguner'in İslam Blues, Ottomania, Osmanlı Davulları, La banda Allaturca ve Tac Mahal projelerinde yer aldı. Kudsi Erguner'le Fransa'da kayıtları yapılan ve yayınlanan "Chemıns"(Yollar) adlı bir albüm yaptı. 1996 yılında Fransa Cumhurbaşkanı tarafından Paris Sorbonne Üniversitesinde düzenlenen ünlü keman sanatçısı Sir Yehudi Menuhin 'in 80. yaş günü konserine Kudsi Erguner'le beraber katıldı.

1997 yılında Yunanlı kemence sanatçısı Sokrates Sinopoulos ile beraber
İstanbul'dan Mektup albümü, Amerika'da Golden Horn plak şirketinden yayınlandı. Tanburi Murat Aydemir ile birlikte yaptıkları klasik saz eserlerinden oluşan Ahenk Volüm/1 (1997) ve Ahenk Volüm/2 (2006), ABD'de Golden Horn, Türkiye'de Kalan Müzik tarafından yayınlandı. İkili, 2003'te Almanya'da ve 2005'te ABD'nin California eyaletinde sekiz konserden oluşan iki turne yaptı.

Ayrıca 2001 yılında Ermeni Düdük sanatçısı Djivan Gasparyan ve Erkan O
ğur' la beraber yaptıkları "Fuad" isimli albüm Kalan Müzik'ten yayınlandı.

1997 de Cengiz Onural ve Murat Aydemir'le beraber kurdukları "
İncesaz" ‘la  ayrıldığı 2013 yılına kadar 8 albüm ve 1 DVD çalışması yapmıştır.

2006 yılında Renaud Garcia Fons ve U
ğur Işık’ın misafir olarak katıldıkları “Minstrels Era“ isimli albümü Kalan Müzik’den yayınlandı. Bu albüm üzerine Songlines ve The Strad dergilerinde çok önemli eleştiriler yazıldı. Ayrıca kurduğu bu trio ile Berlin Filarmoni, Essen Filarmoni, Utrecht Vredenburg, Amsterdam Concert Gebouw, Ljubliana Druga Godba festivali, Madrid’de ve Zaragoza da konserler yaptı. Howard Griffits ve Sir Simon Rattle’ın şefliğini yaptığı Alman Cumhurbaşkanlığı Gençlik Senfoni orkestrası ile solist olarak turne yaptı.

2004 yılından bu yana Ross Daly’nin Grit’deki “Labyrinth Musical Workshop” adlı okulunda Kemençe semineri vermektedir.

Jordi Savall’in "Orient - Occident, La Sublime Port ve Mare Nostrum isimli albümlerine katıldı. Hesperion grubu ile birçok konser yaptı. Baki Duyarlar ile Kemenjazz isimli albümü Ada müzik tarafından yayınlandı. Yönetmenli
ğini Cem Yılmaz’ın yaptığı “Yahşi batı” isimli filmin Türk müziği direktörlüğünü yaptı. 2009 yılında Arte kanalında yayınlanan “Glückliche Reisen“ isimli belgesel de besteci ve icracı olarak calistı.2010 yılında CNBS kanalında yayınlana Ben Hur isimli dizi filmde bestesi yayınlandı.2012 yılında Ben Afleck’in yönetmenliğini yaptığı Alexandre Desplat’in özgün müziklerini yaptığı “Argo” isimli filmin müziklerini icra etti. Jordi Savall, Bojan Zulfikarpasic, Renaud Garcia Fons, Vincent Segal, Ross Daly, Enver İzmailov, Alim Kasimov, Erkan Oğur, Kayhan Kalhor, Şirin Pancaroğlu gibi müzisyenlerle projeler ve konserler yapmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020