Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1745
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik Festivali, 5. Rostropovich Viyolonsel Yarışması'nda 11 yaşındayken birincilik ve Çağdaş Müzik Ödülü'nün sahibi olan viyolonselci Han-Na Chang'ı ağırlıyor. - 22.06.2009Borusan'ın ana sponsorluğundaki Müzik Festivali, bu akşam Uzakdoğu'dan genç bir efsaneyi, Paris'teki 5. Rostropovich Viyolonsel Yarışması'nda henüz 11 yaşındayken hem birincilik ödülünün hem de Çağdaş Müzik Ödülü'nün sahibi olan Güney Koreli viyolonselci Han-Na Chang'ı ağırlıyor.

Saat 20.00’de Aya İrini’deki konserde ünlü kemancıya, şef Klaus Weise yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Türkiye İş Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek ‘Genç Bir Efsane’ başlıklı konserin ilk yarısında Han-Na Chang, Edward Elgar’ın Viyolonsel Konçertosu’nu eşsiz yorumuyla seslendirirken, ikinci yarıda Bilkent Senfoni, Gustav Mahler’in 5. Senfoni’sini seslendirecek.

Klasik müzik dünyasına ‘harika çocuk’ olarak hızlı giriş yapmasının ardından çalışmalarını Rostropovich ile sürdüren Han-Na Chang, ilk albüm çalışmasıyla ECHO Klassik-Deutsche Schallplattenpreis Yılın Genç Sanatçısı Ödülü’nü kazandı. Kısa sürede olağanüstü parlak bir uluslararası bir kariyere imza atan ve dünyanın en saygın konser salonlarında sahneye çıkan sanatçı, ustalıklı ve büyüleyici yorumuyla konser verdiği her ülkede övgü alıyor. Harvard Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde eğitimine devam eden Han-Na Chang, ayrıca Kore Kızılhaç Örgütü İyi Niyet Elçisi olarak çalışıyor.

Solist Han-Na Chang ‘Konsere Doğru’ etkinliği kapsamında saat 18.30’da Aya İrini İç Avlu’da Radikal’in müzik yazarlarından Serhan Bali moderatörlüğünde müzikseverlerle buluşacak. Söyleşinin ardından Aydın Büke ‘Harika Çocuk Olmak’ üzerine sunum yapacak.

AA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019