Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Tarihi Dokuda Korolar Konseri - 11.06.2009Çoksesli müziği tanıtmak ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın 4 Korosu sizleri Ankara Kalesi'nin tarihi surlarının bitişiğindeki  Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Konuk Evi avlusunda çocuk şarkılarından türkülere, madrigallerden müzikallere uzanan müzikal bir yolculuğa davet ediyor.

Kale içindeki İki tarihi tarihi Ankara evinin Vakıf tarafından restore edilmesi ile Ankara'nın tarihi dokusuna bir armağan olan ve geçtiğimiz aylarda hizmete giren konuk evi Cumartesi günü geçen ay uluslararası iki etkinlikte ülkemizi temsil eden iki koroya evsahipliği yapacak.13 Haziran Cumartesi, Saat:15.00
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı JM (Jeuneses Musicales) Ankara Çocuk Korosu

Uluslararası Dünya Gençlik Müzik Örgütü (Jeuneses Musicales International) Türkiye Temsilcisi Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 2006 yılında kurulan  JM Ankara Çocuk Korosu, özel etkinlikler ile şenliklere katılarak konserler vermektedir. 

Son olarak 14. Türkiye Korolar Şenliği'nde “Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülü”ne layık görülen koro, Yakın Doğu Üniversitesi’nin konuğu olarak Kıbrıs’ta şef Fatma Bildiren yönetiminde “Çocuk Korolarında Çalışma Basamakları” adlı bir çalıştay ve bir de konser gerçekleştirdi.
13 Haziran Cumartesi,  Saat: 17.00
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 1999 yılında kurulan her meslekten  ve her yaştan müziğe gönül vermiş hanımlardan oluşan Şef Cihan Can yönetimindeki koro, 10 yıldır geleneksel yıl sonu konserlerinin yanı sıra özel organizasyonlarda yer almakta, koro şenliklerine katılmaktadır.

Pek çok ödülün sahibi koro, son olarak İtalya’nın Urbino kentinde Urbino Capella Müzikali tarafından organize edilen, 1. Bahar Müzikali etkinliği  çerçevesinde konser verdi.

Müziğin evrensel zenginliğini sahneye taşıyan bu koro, şef Cihan Can yönetiminde çağdaş Türk kadını olmanın gururu ile ilk sahne aldığı günden bu güne kadar çizgisini hiç değiştirmedi. Kadın olmanın, Türk Kadını olmanın bilincini taşıyarak, sahip olduklarını Atatürk’e ve inkılâplarına borçlu olduğunun ayırdını yapabilen, yurt içinde ve dışında ülkesini temsil ederek müziğin evrensel değerlerini benimsedi, kavradı ve yaşattı. Aradan geçen on yıl içinde koronun üye sayısı her yıl arttı. Beşler on oldu, onlar katlandı…
  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020