Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 47 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Santana yeni albümle iddialı - 09.01.2006Müzik tarihinin önemli kişiliklerinden, 1969 yılındaki ünlü Woodstock Müzik Festivali’nin dünyamıza armağanı Carlos Santana, farklı türlerde müzik yapan sanatçılarla birlikte kaydettiği ‘All That I Am’ adlı albümle yüksek satış başarısı arıyor.

Sahip olduğu olağanüstü elektrogitar çalma tekniğini, Latin ritmlerinin sıcaklığıyla birleştiren efsane gitarist Carlos Santana, yeni albümü ‘All That I Am’ ile dinleyicileriyle buluştu. Santana’nın Ekim ayı sonunda yayımlanan albümü ABD’de en fazla satan albüm niteliğine kavuşurken, sanatçının 30 yılı aşkın kariyerinde birbiri ardına yaptığı üçüncü düet albümü özelliğini de taşıyor.

Fleetwood Mac’in kurucuları arasında yer alan Peter Green’in bestesi olan ‘Black Magic Woman’ ile rock dünyasının klasikleri arasında sarsılmaz bir yer edinmiş Santana, son albümünde de birbirinden hayli farklı müzik tarzlarını benimsemiş sanatçılarla birlikte çalıyor.

40 yıla uzanan müzik kariyerinde daha önce Tito Puente’den John Lee Hooker’a kadar pek çok farklı isimle birlikte çalmış Carlos Santana’nın bu defa birlikte müzik yaptığı kişiler arasında geçen yıl büyük liste başarısı sağlayan Joss Stone, Aerosmith’den Steven Tyler, Metallica’dan Kirk Hammett ve Robert Randolph hemen göze çarpan isimler.

Zengin eşlikçi kadrosuyla birlikte yüksek satış grafiği yakalayan Santana, bu defa da 1999 yılında ‘Smooth’ adlı şarkı ve bu şarkının yer aldığı ‘Supernatural’ adlı albümün başarısı, daha sonra da 2002 yılında çıkardığı ikinci düet albümü ‘Shaman’ ardından üçüncü kez yüksek satış rakamı yanında liste başarısı arıyor.

Yapımcıların kolay kolay biraraya getirmeyi başaramayacağı müzisyen kadrosunu ‘All That I Am’ için toplayan Santana, böylece değeri yüksek olan markasının genç kuşaklar tarafından tanınırlığını artırmanın yolunu bulmuş görünüyor. (Aksi halde Santana, ‘Smooth’un videosunda Matchbox Twenty’nin solisti Rob Thomas’ın arkasında ‘cool’ görünüşlü gitar çalan yaşlı adam olarak olarak hafızalarda kalacak.)

LATİN TINILARIYLA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Elektrogitarla haşır neşir olan herkesin çalma tekniğini etkilemiş olan Carlos Santana, son albümü ‘All That I Am’in açılışında yer verdiği ‘Hermes’ ve ‘El Fuego’ adlı şarkılarıyla müzikal geçmişini (vurmalıların etkili olduğu Latin ritmi, Hammond orgların desteğiyle güçlü bir açılışla) adeta ‘selamlıyor’.

Görkemli açılış sonrasında albümde konuklar geçidi Michelle Branch ile seslendirdiği ‘I’m Feeling You’ ile başlıyor. Rock dünyasının en önemli gruplarından olan Metallica’nın gitaristi Kirk Hammett ve pedallı çelik gitar virtüözü Robert Randolph ‘Trinity’ adlı enstrümantal şarkıda Santana ile karşılıklı solo yapıyorlar.

Bir başka ünlü rock grubu Aerosmith’in solisti Steven Tyler ‘Just Feel Better’ adlı baladda eşlik ediyor. Tyler’in görkemli vokalinin de katkısıyla, bu şarkı liste başarısı sağlayacak görünüyor.

Türkiye’de de benzerleri yapılan müzik-yetenek yarışmalarının ABD’deki karşılığı niteliğindeki ‘American Idol’un birincisi Bo Bice, Santana’ya ‘Brown Skin Girl’ adlı şarkıda eşlik ederken; 2004 yılındaki çıkışıyla öne çıkan OutKast’ten Big Boi ve Mary J. Blige -R&B tınıları taşıyan- ‘My Man’de eşlik ediyor. Anthony Hamilton’un seslendirdiği ‘Twisted’ adlı şarkı da, sahip olduğu latin-caz altyapısıyla albümün en başarılı şarkılarından birisi.

LOS LONELY BOYS, ALBÜMÜN SÜRPRİZİ

Albümün son şarkıları ‘I Don’t Wanna Lose Your Love’ ve ‘Da Tu Amor’ Santana’nın müzikal geçmişinin en belirgin özelliklerini son derece iyi şekilde yansıtıyor. ‘I Don’t Wanna Lose Your Love’ adlı şarkıda Meksikalı grup Los Lonely Boys’un vokali dikkat çekerken, bu şarkı albümün en iyi şarkılarından birisi niteliğini taşıyor. (Belki de en iyisi, Santana’nın sonraki albümünü, Los Lonely Boys ile birlikte yapması olacak.)

Neredeyse her tarzdan farklı bir müzisyenin yer aldığı ‘All That I Am’ albümü bütünlükten yoksun görünmesine ve 1999 yılında çıkan ‘Supernatural’ albümünün gölgesinde kalmasına karşılık, rock tarihinde yeri olan büyük bir müzisyenle henüz tanışmayanlar için bir fırsat niteliğinde. Santana’yı ‘Oye Coma Va’ ve ‘Samba Pa Ti’ gibi şarkılarıyla tanımış olanlar için ise, eski bir dostla buluşma olanağı yaratan albüm kendi içinde farklı ‘mücevherler’ taşıyor
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020