Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1775
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Altın Güvercin'in yeni sahibi belli oldu... - 07.09.2020Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bu yıl 23'üncü kez düzenlenen 'Altın Güvercin Beste Yarışması'nın kazananı, 'Kokun Şehir Değiştirdiğinde' isimli bestesiyle Deniz Özçelik oldu. 'En Başarılı Yorumcu Ödülü'nü de alan Özçelik, "Dünya sanatla iyileşecek" dedi.

Aydın Büyük
şehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğiyle bu yıl 23'üncü kez düzenlenen 'Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması', Altın Güvercin Amfitiyatro'daki final gecesiyle sona erdi.

Yarı
şmada Berkin Koçak'ın 'Sevda yokuşları', Merve Öner Demirci'nin 'Ya su ya ateş', Kağan Çoban'ın 'Sensiz olmaz', Şevki Çepa'nın 'Zaman sensin', Sedat Yücenin 'Resmen aranıyor', Oğuz Durak'ın 'Aynalar', Erhan Siret Doğan'ın 'Bir yolculuktu', Deniz Özçelik'in 'Kokun şehir değiştirdiğinde', Emre Kantaşlı'nın 'Yok' ve Doğan Kospançalı'nın 'Kırık ayna' isimli besteleri jüri değerlendirmesine sunuldu.

Okan Bayülgen, Tuna Kiremitçi, Metin Özülkü, Ali Rıza Türker, Berkay, Ahmet Güvenç,
Şebnem Özsaran, Cihan Okan, Ümit Acar, Mehtap Meral, Güliz Ayla, Gültaç Eviz'den oluşan jüri, değerlendirme yaptı.

Jürinin de
ğerlendirmesine dijital oylamanın sonucu da eklendi. Yarışmayı 'Kokun şehir değiştirdiğinde' isimli bestesiyle Deniz Özçelik kazandı. Aynı zamanda 'En Başarılı Yorumcu Ödülü'nü kazanan Özçelik, sanatın önemine dikkat çekerek, "Dünya sanatla iyileşecek. Bizlere sanatımızı, şarkılarımızı paylaşmamıza olanak sağlayan, böylesine güzel bir platform sunduğu için Kuşadası Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" dedi.

Yarı
şmanın ikinciliğine layık görülen beste, Doğan Kospançalı'ya ait olan ve Buket Bengisu tarafından yorumlanan 'Kırık ayna' oldu. Kospançalı ve Bengisu, 'Gümüş Güvercin' ödülünü CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül'ün elinden aldı. Yarışmada üçüncülüğü ise bestesi Kağan Çoban'a ait olan ve Grup Bohem tarafından yorumlanan 'Sensiz olmaz' isimli beste kazandı. Çoban ve Grup Bohem üyelerine 'Bronz Güvercin' ödülü Başkan Günel tarafından verildi.

Yarı
şmaya katkı sağlayanlara teşekkür eden Kuşadası Belediye Başkanı Günel, "Biz bir turizm kentiyiz. Turizm kentlerinin ekonomilerini konserler, etkinlikler, kültür ve sanat var eder. Yoksa bizler kendimizi eğlendirmek için etkinlik düzenlemiyoruz. Devletin belirlediği tüm kuralları yerine getirerek, bu etkinlikleri düzenliyoruz" dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020