Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Trabzon Taka Müzik ve Halk Oyunları G.S.K. Derneği Şef Ömer Akın yönetiminde bir THM konseri verdi! - 30.11.2019Müzik öğretmeni Şef Ömer Akın yönetimindeki Trabzon Taka Müzik ve Halk Oyunları G.S.K. Derneği Türk Halk Müziği Korosu, bu akşam Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde salonu tamamen dolduran bir dinleyici kitlesine  güzel bir konser verdi.

Ay
şe Çalışkan, Betül Alibeyoğlu, Büşra Ertürk, Derya Özbalkan, Defne Çelik Tayyar, Ebru Kalyoncu, Elif Kaya, Elif Topal, Fatma Çavuşoğlu, Gülşah Şan Bayram, Meral Bektaş, Mukaddes Korkmaz, Nazlı Küçükosman, Nuray Gürçınar, Özge Turgut, Şirin Güner, Yasemin Akgül, Zübeyde Kahveci, Ahmet Rıza Güner, Batuhan Gürçınar, Çağlar Kara, Divaler Yıldırım, Harun Yıldırım, Haydar Tütüncü, Hüseyin Çetin Ketenci, İsmet Sadi Ülker, Köksal İnce, Mehmet Bora Memiş, Mehmet Özdemir, Osman Akyürek, Özgür Gürçınar, Rasim Sabri Güner, Şefik Pak ve Volkan Tuna’dan oluşan koroya; bağlamada Arslan Ardıç, Berkay Bulut, Gökhan Aydın, Hüseyin Sivri, Şakir Şanlıoğlu eşlik ederken saz heyeti şu isimlerden oluştu: Kaval: Engin Ahmet Muhsir, Mey-Zurna: Ersen Ersen, Yan Flüt: Rabia Kalyoncu, Piyano: Yazgı Ekim, Gitar: Ramazan Göksu, Bas gitar: Erdinç Satıcı, Kemençe: Coşkun Üçüncü, Kanun: Yakuphan biçici, Darbuka: Ömeri Selim Köse ve Bendir: Osman Özaksu.

Yapılan açılı
ş ve sunuş konuşmalarının ardından koro, saz ve şefin sahnede yer almasından sonra iki bölüm halinde gerçekleşen konserin birinci bölümünde koro ilk olarak Konya yöresinden “Yaylalar İçinde Erzurum Yayla”, Kahramanmaraş yöresinden “Çamdan Sakız Akıyor” türkülerini seslendirdi. Ardında sahne alan solist Volkan Tuna Burdur yöresinden “Denizin Dibinde Hatçam Demirden Evler” adlı türküyü okudu. Ardından koro “Seni Mene Vermezler” adlı Azeri türküyü ve Ödemiş yöresinden “Mezarımın Taşı Bozdağa Karşı” türküsünü seslendirdi. Sahne alan solist H. Çetin Ketenci “Bu Dağlarda Bağ Olmaz” adlı Eskişehir türküsünü seslendiriken, koro Kırşehir türküsü “Zülüf Dökülmüş Yüze”, Erzincan türküsü “Tanrı’dan Diledim Bu Kadar Dilek” ve Kilis türküsü “Zeytin Yaprağı Yeşil” adlı türküleri seslendirerek ilk bölüm tamamlandı.

On be
ş dakikalık aranın ardından yeniden sahne alan Taka Müzik ve Halk Oyunları G.S.K. Derneği Türk Halk Müziği Korosu Şef Ömer Akın yönetiminde konserine devam etti. İkinci bölümün ilk türküsü Giresun yöresinden “Bağlamam Perde Perde” olurken ardından Orta Anadolu türküsü “Vay Haline” adlı türküsü seslendirildi. Sahne alan solist Şefik Pak, “Zeynep Bu Güzellik Var mı Soyunda” adlı Sivas türküsünü seslendirdi. Ardından “A Fadimem” adlı Afyon türküsünü seslendiren koroyu takiben solist Büşra Ertürk Kerkük türküsü “Baba Bugün Dağlar Yeşil Boyandı” ve Sivas türküsü “Hacel Obası”nı birbirine bağlı olarak okudu. Takiben sahne alan solist Zübeyde Kahveci Kayseri türküsü “Germir Bağlarını” okuduktan sonra koro, “Gül Kuruttum Sepette Aman Aman” adlı Orta Anadolu türküsünü seslendirdi. Son solist olarak koronun kıdemil solisti Rasim Sabri Güner, “Şu Karşıki Dağda Kar Var Duman” yok adlı türküyü seslendirdikten sonra, koronun seslendirdiği Trabzon türküsü “Gemiler Giresun’a” ve bir Karadeniz türküsü “Ben Annemi İsterem” ile konser sona erdi.

Dinleyicinin mutlu ayrıldı
ğı konser finalınde yapılan dilek ve temenni konuşmalarından sonra Şef Ömer Akın tebrikleri  kabul etti.

Konseri, Eyüp Köse sundu.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020