Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 89 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlet Senfoni Orkestralarının idari yapısı yeniden düzenleniyor. - 25.10.2019Devlet Senfoni Orkestralarının idari yapılanması ile ilgili olarak yeni bir düzenlemenin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlandığı ve bu konuda Devlet Senfoni Orkestralarının idari yapısının yeniden düzenleneceği ve bu yolda yetkili makamlarca kimi şeflerle görüşmeler yapıldığı bilgileri geliyor.

Yasa tasarısını hazırlamak için üç devlet orkestrasının şefi ve bir müdür görevlendirilmiş bulunmaktadır. Hazırlandığı söylenen yeni düzenlemede, devlet senfoni orkestralarının halen yönetimini gerçekleştiren müdürlüklerinin, nasıl yer alacağı bilinmiyor. Devlet Senfoni Orkestralarının müdürlüklerinin lağvedilip edilmeyeceği sorusunun yanıtı henüz netlik kazanmadı.


Ancak kamuoyunda TÜSAK yasası olarak bilinen ve geride kalan süreç içinde adım adım uygulandı
ğı görülen uygulamanın sonucu olarak nitelenebilecek olan orkestraların yönetiminde söz sahibi olacağı görülen ve muhtemelen bir kaç kişiden oluşması beklenen kurul, Devlet Senfoni Orkestralarının müdürlük ve sair yönetim yapısını otomatikman ortadan kaldırmış oluyor!

Bu arada Kültür ve Turizm Bakanlı
ğı yayımladığı bir genelge ile, tüm senfoni orkestralarına yapılan yeni düzenleme konusunda görüşünü sormak için 1 Kasım 2019 Cuma günü Saat 12.00’ye kadar Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne görüş bildirenler için başvuru süresi verdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020