Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1750
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bolu Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu Kuruyor - 28.12.2016Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler  Müdürlüğü tarafından çok sesli çocuk korosu kuruluyor. 

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Durak'ın koordinatörlüğünde kurulan koro, Bolu Belediyesi tarafından açılan "Bolu Konulu Çocuk Şarkıları" beste yarışmasından dereceye girecek olan eserlerin seslendirilmesi amacıyla kurulurken, koronun kalıcı olması ve "koro" olarak faaliyetini sürdürmesi de amaçlanıyor.

 

Çocuk şarkıları repertuarına Bolu konulu özgün eserler kazandırmak ve bunu gerçekleştirirken de günümüz çocuğunun müzik dinleme ve söyleme ihtiyacını, onlara olumlu katkılar yapacak daha iyi ve doğru örneklerle gidermek; yurdumuzda bu alanda eğitici eserlerin yaratılmasını, özendirme yoluyla teşvik etmek, Bolu’nun tanıtımına katkıda bulunmak; bu yolla yaratılacak eserleri seslendirerek Bolu Belediyesi'nin tüm yayın organları vasıtasıyla yayınlamak ve yurt düzeyine ayrıca yurt dışına yayılmasına yardımcı olmak ve son olarak çocukların birlikte söyleyeceği bir repertuar oluşturmayı amaçlayan Bolu konulu çocuk şarkıları yarışmasının çağrı ilanları yapılmış olup bu yarışmada kazanılacak eserlerin seslendirilmesi amacıyla oluşturulan çocuk korusu seçmeleri de konuya hakım müzik eğitimcileri tarafından yapılmaktadır.

 

Şartnameye göre, yarışmanın birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL, üçüncülük ödülü 2.000 TL ve yedi adet olan mansiyon ödülünün her biri 500 TL olarak belirlenmiştir.

 

Bolu Belediyesi tarafından açılan Bolu Konulu Çocuk Şarkıları Yarışması'nın yarışma şartnamesine linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf: Solda koro için seçme yapılıyor, sağda yarışma afişi...

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019