Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1750
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 78 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say, bestelediği eski ve yeni şarkılarından solo ve Serenad Bağcan'ın solistliğinde muhteşem bir konser verdi. - 17.05.2015Dün gece, Ankara'da bestelediği eski ve yeni şarkılarından solo ve Serenad Bağcan'ın solistliğinde muhteşem bir konser veren Fazıl Say, "En büyük dostum" dediği şairi açıkladı.

Yeni
Şarkılar albümü ağırlıklı konserde Nazım Hikmet'in "Masalların Masalı", Turgut Uyar'ın, Fazıl Say'ın "Aşk acısı durağı..." diye nitelediği "Göğe Bakma Durağı", Cemal Süreya'dan "Dört Mevsim", Edip Cansever'den "“Şey Şey Şey ve Şeylerden”, Can Yücel'den "Sardunyaya Ağıt" gibi besteler seslendirildi.

Konserin ortalarında konseri izleyenlerden Muammer Sun'a bir bestesini çalan Fazıl Say, büyük alkı
ş aldı. Ayağa kalkıp küçük bir konuşma yapan 83 yaşındaki Muammer Sun ise, "Fazıl Say Türkiye'dir" dedi. "Beethoven nasıl Almanya'ysa, Çaykovski nasıl Rusya'ysa Fazıl Say da dünyada bizim bayrağımızdır" dedi.

Fazıl Say, "Ey Kör" adlı
şiirin şarkısını duyururken "En iyi dostum Hayyam'ın şiirini sunuyorum..." dedi.

Fazıl Say'ın Yeni
Şarkılar albümünde akıcı ve kendi karakterini yansıtan yeni bir nota yağmuru var. İlk bakışta Fazıl Say klasik "akordları" görülse de defalarca dinlenen ve her dinleyişte yeni ve daha zengin bir dünyaya yolculuk yaptıran, birinci albümden çok farklı duygusal ve (Masalların Masalı", "Göğe Bakma Durağı"nda zirveye ulaşan) dramatik ögelerle yüklü bir albüm.

Fazıl Say, 29-30 A
ğustos 2015'de Bilkent Odeon'da yeniden Ankaralı müzikseverlerle buluşacak.

Ahmet Yıldız/Odatv.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019