Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 43 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

AKM'nin yıkımına onay! - 05.10.2007İstanbul'un 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olarak hazırlanmasını öngören tasarı komisyonda, uzun tartışmaların ardından kabul edildi. CHP yine tasarıya şiddetle karşı çıktı.

CHP'nin karşı çıktığı tasarı, AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

Kabul edilen tasarı ile Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yıkılıp yıkılmaması konusundaki karar verme yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verildi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AKM'nin yıkılıp yıkılmaması konusunda henüz karar vermediklerini, ancak bu yetkiye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yerine koyacak bir yapı olmadıkça AKM'nin yıkılmayacağını vurgulayan Günay, "Ayazağa'da bir yapı var. Onu tamamlayarak komple bir kültür merkezi haline getirirsek, AKM'nin yıkılması söz konusu olabilir"

Komisyonun CHP'li üyeleri ise AKM'nin yıkılması kararının, AK Parti'nin opera ile hesaplaşması olduğunu savundular. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bundan önceki Kültür Bakanı Atilla Koç'un, "AKM'yi komünistler yaptı" dediğini hatırlatarak, "Şimdi AKP'liler mi yıkacak" diye sordu. Muharrem İnce, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesinin Sayıştay denetimi kapsamından çıkarılarak, dört müfettişin denetimine verilmesini eleştirdi. CHP İstanbul Millevekili Nur Serter, AKM'nin yıkılmasına karşı çıkmalarındaki en büyük nedenin, yıkılan yere bir alışveriş merkezi yapılacağı kuşkusu olduğunu ifade etti.

Eleştirilere cevap veren Bakan Günay, Sayıştay denetimi ve Devlet İhale Kanunu hükümlerinin bu tasarı kapsamına alınması durumunda, çalışmaların yetişmeyeceğini söyledi. Günay, AKM'nin yıkılması durumunda yerine daha görkemli bir kültür merkezi yapılacağını, burasının kesinlikle ticari merkez olmayacağını bildirdi.

Komisyon toplantısında CHP'li Muharrem İnce'nin, Bakan Ertuğrul Günay için, 'takım değiştirdi' demesi gerginliğe neden oldu. AK Partili vekiller İnce'ye tepki gösterdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020