Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Nefes Nefese Dünya Turu - 05.06.2007Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı

nedeniyle

Ankara Goethe Enstitüsü,
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı
ve
Türk-Alman İşadamları Kültür Vakfı’nın işbirliğiyle
 

German Brass topluluğu, 1974 yılında Enrique Crespo tarafından kuruldu. Berlin'deki öğrencilik yıllarında tanışmış arkadaşların girişimi ile kurulan topluluk elde ettikleri başarıların verdiği cesaretle yollarında ilerledi. Seçkin orkestralarda solist olarak kariyerlerine devam eden topluluk üyeleri, için  oda müziği  yorum ve deneyselliğin ön plana çıktığı alternatif bir hobi haline geldi.

1984 yılında Johann Sebastian Bach'ın doğum yıldönümü anısına EMI etiketiyle bir Bach seçkisi yayımlama kararı veren German Brass, bu kararın ardından üye sayısını ona çıkardı. 10 kişiden oluşan bu yeni topluluk, aynı zamanda efsanevi German Brass tınısının kaynağı oldu. Bach'ın org eserleri, topluluğun amaçladığı ideal sese mükemmel bir örnek oluşturdu.   Müziğini orgun sesine göre biçimlendiren German Brass, bu sayede trompetlerin parıltılı, çarpıcı sesini korno ve trombonların daha yumuşak sesiyle zarifçe birleştiren tipik Alman bakır üflemeli geleneğinin izinden gidiyordu. German Brass, müzikal estetik yönünde ise tamamıyla kendi çizdiği yolu takip etti.

German Brass topluluğu, 25 yıl önce, müzik dünyasında henüz yapılanmamış ve tanıtılmamış bir alanın öncülüğünü yaptı. Bugün, Almanya'nın ve dünyanın en büyük konser salonları, büyülenmiş dinleyiciler ile dolarken, topluluğun çığır açan çalışmaları müzik tarihinde yerini aldı. Bu başarı, büyük ölçüde German Brass için terzi elinden çıkmışçasına özel olarak bestelenen mükemmel aranjman ve bestelere bağlanabilir. 

Müzikli Dünya Turu

German Brass, Ankara'daki konserine de her zaman olduğu gibi klasik repertuarın “vazgeçilmez” eserlerini ilgi çekici aranjmanlar ile yorumlayarak başlayacak.  Konserin ikinci yarısında ise geleneksel ve bir o kadar da sıra dışı olan bu sene ki temalarını “Müzikli Dünya Turu” olarak belirledikleri  “serbest program”ları yer alıyor.

Caz, big band, Dixieland bando geleneği, film müzikleri ve halk müziğine büyük önem veren her stilin hakkının verilmesini ilke edinen German Brass, orjinallere sadık ancak eserlere yeni bir hayat kıvılcımı veren German Brassa özgü yeni orjinaller yaratmaktadır.
 

9 Haziran 2007 Saat: 20.30                MEB Şura Salonu

biletler biletix’te

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021