Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Antik taş ocağı Kübalı piyanist Vallina’yı ağırladı. - 27.07.2013Bodrum’un Gümüşlük beldesinde devam etmekte olan Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl da birbirinden ünlü sanatçıları misafir eden festivalin dün akşamki konuğu, dünyanın önde gelen müzisyenleri tarafından ‘özgün yetenek’ olarak adlandırılan Kübalı piyanist Mauricio Vallina idi.

 

Taşları Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausolleion anıt mezarının yapımında kullanılan 2500 yıllık bir tarihe sahip Koyunbaba Antik Taş Ocağında sahneye çıkan Mauricio Vallina, katıldığı ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarından en iyi derece ve ödüllerle dönmüş bir sanatçı. Eleştirmenler tarafından müziğin dramatik yapısını üstün kavrayışı, parlak hafifliği, müthişşavurumcu gücü ve büyüleyici renk katmanıyla ender bir müzikal kişilik olarak anılıyor.

 

“Atmosfer büyüleyiciydi. Rüzgâr gizemli bir hava taşıyordu”

Kübalı piyanist Mauricio Vallina, konser mekânını dolduran klasik müzikseverlerin karşısına seçkin bir repertuvarla çıktı. Sanatçı, konserin ilk yarısında J.S. Bach/F.Liszt’ten, “Fantasie and Fugue for Organ in G minor BWV 542” ve yine F.Liszt’ten, “Totentanz: ‘Paraphrase on Dies Irae’ S 126 for piano solo” adlı eserleri seslendirdi. Vallina, programının ikinci yarısına G.Verdi/ F.Liszt’in, “Paraphrase de concert from ‘Rigoletto" adlı eserle başladı. Daha sonra sanatçı F.Liszt’ten iki esere yer verdi. Önce “Gondoliera” ve ardından “Vals Oubliée No 1 in F sharp Major R 38, Mephisto Vals No 1 in A Major R 38”i seslendiren Mauricio Vallina, programında sonunda izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. “Atmosfer büyüleyiciydi. Rüzgâr gizemli bir hava taşıyordu” diyen Vallina, programın ardından izleyicinin yoğun talebi üzerine, bis yapmak üzere tekrar sahneye gelerek bir Arjantin tango uyarlamasını seslendirdi.

 

Endellion Dörtlüsü & Gülsin Onay konseri ilgiyle bekleniyor

Bodrum Klasik Müzik Derneği’nin bir etkinliği olarak düzenlenen Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 28 Temmuz Akşamı Endellion Dörtlüsünün, Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay’la vereceği konserle devam edecek. Konser Bosch sponsorluğunda gerçekleşecek.

 

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Programı

28 Temmuz - Endellion Dörtlüsü (Yaylı dörtlü, İngiltere) & Gülsin Onay (piyano) Bosch sponsorluğunda

01 Ağustos - Aldo Ragone (Piyano, İtalya)

04 Ağustos - Pierre Réach (Piyano, Fransa) BODTO sponsorluğunda

10 Ağustos - Boğaziçi Caz Korosu

16 Ağustos - Carlo Domeniconi & Derek Gripper (Gitar, İtalya) Kempinski Barbaros Bay sponsorluğunda

 

Konserlerin başlama saati 21.00’dir. Biletler, Festival Merkezi, www.sosyotix.com, Let’s Bodrum! Standları, Antik Taş Ocağından (Yalnız konser günleri) temin edilebilir.

 

İletişim

0 537 656 71 27

0 535 519 58 50

0 532 163 17 65

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

twitter.com/gumuslukfest

www.facebook.com/gumuslukfestival

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021