Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Orfeon Oda Korosu sizi birlikte şarkı söylemeye çağırıyor! - 19.04.201312 Ülkede 100’den fazla Konser veren 16 Ödüllü topluluk Mayıs ayı sonuna kadar yeni korist adaylarını ağırlayacak

 

 Türkiye’nin en uzun soluklu ve başarılı amatör müzik topluluklarından Orfeon 20. Yaşını kutlamaya bir sene kala yoğun bir tempo ile çalışıyor.

 

Yurt içi ve dışı turneler, yeni repertuar ve süprizlerle dolu yeni yaşını kutlayacak olan Orfeon, Nisan ve Mayıs ayları boyunca Koroyu geleceğe taşıyacak yeni korist adayları ile buluşacak.

 

Orfeon seçmelerine katılmak isteyen 18 – 40 yaş arasındaki koristler www.orfeontr.com adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilecek ve başvuru yapabilecekler.

 

1994 yılından beri Kanada, Japonya, Çin, Macaristan, Romanya, İngiltere, Belçika, Avusturya, Pakistan, İsrail, ve Azerbaycan'da 100'den fazla konser veren, 16 ödül alan, 2 Albüm çıkaran Orfeon, Türkiye’nin yurt dışında en çok tanınan korosudur. Şef Elnara Kerimova yönetimindeki koro çeşitli meslek gruplarından amatör müzisyenlerden oluşuyor.

 

Orfeon, erken dönem koral eserlerden çağdaş yapıtlara, türkülerden caza çeşitli dillerden ve coğrafyalardan geniş bir repertuara sahiptir. Koro, yurt dışında Türk koral müziğini tanıtmanın yanı sıra, yurt içinde de katıldığı festivaller ve verdiği konserlerle çoksesli koro müziğinin daha geniş kitlelere sunulmasını amaçlamaktadır.

 

Orfeon'un özellikle 2002'de Kanada'da ve 1999'da İngiltere'de kazandığı birincilik ödülleri, 2000 yılında Avusturya'daki Koro Olimpiyatları'nda elde ettiği dört gümüş madalya, 2005'de Japonya'da 7. Dünya Koral Müzik Sempozyumu'nda verdiği açılış konseri ve 2008 yılında Pekin'de dünyanın en büyük kültür merkezlerinden Ulusal Tiyatro’da verdiği konser, uluslararası platformda Türk Koro Müziği'nin de sesinin duyurulmasında etken olmuştur.

 

Topluluk, Bobby McFerrin, Swingle Singers ve Cantabile gibi dünyaca ünlü sanatçılarla da beraber konserler vermiştir.

 

 

 

Detaylı bilgi için:

 

İlker Ersil

Koordinatör

Orfeon Oda Korosu

iersil@vokaliz.com

www.orfeontr.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021