Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Edinburg Festivali'nde Bir Türk Kızı... - 09.08.2012Bazen internette araştırma yaparken, konusunun çok ötesinde kişilerle karşılaşıyor insan... Klasik gitarla ilgili birini araştırırken, geçen hafta karşıma hiç ummadığım, tiyatro oyunculuğunda başarılı bir Türk kızı çıkmaz mı? Araştırmacının en önemli dürtüsü meraktır. Birkaç saat içinde ulaşğım ve doğruluğunu başka kaynaklardan da kontrol ettiğim bilgileri sizinle paylaşıyorum.

Melis Aker (d.1991), Ankara'da Bilkent BUPS'ta okurken sahne sanatları ve müzi
ğe yeteneğiyle dikkati çekmiş, yüksek öğrenimine Amerika'nın araştırma ve uygulama alanında önde gelen kurumlarından Boston'daki Tufts Üniversitesi'nde devam eden bir Türk kızı... Yeşil gözlü, uzun saçlı, hoş bir fiziğe sahip, mükemmel ingilizcesiyle okulda yapılan temsillerde, hem çağdaş, hem klasik temsillerde büyük başarı kazanmış. Lady Machbeth'ten Antigone'ye başarıları okul dışına da taşıp, Boston'daki profesyonel tiyatroların dikkatini çekmiş. Nitekim, geçtiğimiz Mayıs ayında, profesyonel bir tiyatroda, filmi de çekilmiş olan “I Capture the Castle/ Kaleyi Fethetmek” de iki hafta boyunca başrol oynamış. Şimdiden, önümüzdeki sezon, Boston'daki iki ayrı tiyatroda oynamak üzere seçilmiş durumda...

Şu günlerde ise, her dalda yüzlerce etkinlikle binlerce turistin çekim merkezi halindeki Edinburg Fringe Festival'de Melis Aker... Okuldaki bir grup arkadaşını örgütleyip, oluşturdukları “February 30th Production/ 30 Şubat Yapım” adlı grupla önemli çağdaş yazar David Auburn'un, filmi de çekilmiş “Proof /Kanıt” adlı oyununu sahneliyorlar. Melis gene başrolde...Yolu Edinburg'a düşecek olan meraklı varsa, 19 Ağustos'a kadar hergün 13.30'da The Space on the Mile” binasındaki 2 numaralı salonda oyunu izleyebilirler. Ben videosunun Youtube'a yüklenmesini bekleyeceğim!

Şimdi içinizden “klasik gitar konusunda araştırma yaparken tiyatrocu Türk kızı nasıl karşına çıktı?” diye merak edenler olabilir. Çünkü Melis, klasik gitar da çalıyor ve mezzosoprano sesiyle şarkı da söylüyor...

Şefik Kahramankaptan
Cumhuriyet Ankara Eki

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020