Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

D-Marin Turgutreis 7. Uluslararası Klasik Müzik Festivali ikinci gecesinde unutulmaz anlar... - 16.07.2011ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELD D-MARİN TURGUTREİS’TEYDİ!

 

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin yedincisi, dünyanın en ünlü orkestralarından biri olan Academy of St Martin in the Fields ve usta kemancı Julian Rachlin’i ağırladı. Köklü geçmişiyle dünya klasik müzik çevrelerince tartışılmaz bir öneme sahip orkestra, Rachlin solistliğinde izleyicilere unutulmaz saatler yaşattı.  Festivalin ikinci gecesindeki konser müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

 

 

 

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğini üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, dünyanın en ünlü orkestralarından biri olan Academy of St Martin in the Fields ve usta kemancı Julian Rachlin tarafından verilen muhteşem bir konserle ikinci gecesini geride bıraktı. İlk kez Bodrum’da konser veren orchestra, Vivaldi ve Piazzola’nın ünlü eserlerinden oluşan repertuarlarıyla izleyicilerden büyük ilgi gördü.

 

Köklü geçmişiyle dünya klasik müzik çevrelerince tartışılmaz bir öneme sahip orkestranın Rachlin solistliğinde verdiği konser, Antonio Vivaldi’nin Mevsimler Konçerto Dizisi ile seyircilere merhaba dedi. Konserin ikinci bölümünde ise  Astor Piazzola’nın Buenos Aires’de Dört Mevsim adlı eserine yer verildi.

 

İtibarını ve başarısını 50 yıldır hep daha yukarıya taşımayı başaran orkestra, 13 yaşındayken “ Viyana Filarmoni ile konser veren en genç keman sanatçısı” ünvanını kazanan Julian Rachlin ile festivalin ikinci gününde unutulmaz bir konsere imza attı.

 

 

Günbatımı konseri Tuluğ Tırpan’ı ağırladı

Festivalin ilk günbatımı konseri, farklı yorumları ile beğeni kazanan Rahşan Apay  (çello)  ve  ünü yurt dışına taşan; besteci, şef ve piyanist S. Tuluğ Tırpan (piyano)  tarafından verildi. Bodrumlu müzikseverlerle buluşan"Yıldızların Akşam Fısıltıları” başğı taşıyan konserde Beethoven’ın Sonat La Majör Opus 69’u seslendirildi.

 

 

Festivalin üçüncü gece konserinde Lizst ve Mahler anılıyor

’Romantizmden Modernizme’ temalı D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin üçüncü gecesinde Macar besteci Liszt, doğumunun 200.yılında yılın en iddialı programıyla anılacak. Liszt Yorumcusu olarak ünlenen Piyano Profesörü ödüllü piyanist Endre Hegedüs, Macarların karizmatik ve ünü dünyaya yayılmış şefleri  Ferenc Gabor yönetiminde, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Liszt’in 1 numaralı Piyano Konçertosu’nu seslendirecek. Dünyanın en önemli opera salonlarında sahne alan Macar Devlet Operası Sanatçısı Dramatik Soprano Tünde Szaboki de festivalin üçüncü gecesinde Lied kavramının yaratıcısı Liszt’in Lied’leri ile sahnede olacak. Henüz öğrenciyken Metropolitan ve La Scala’da sahneye çıkabilen ilk Türk olan bas- bariton Burak Bilgili de bu özel gecede yer alarak, ölümünün 100.yılında Mahler’in  Lied’lerini yorumlayacak.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021