Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük'te Klasik Müzik Başlıyor.... - 22.07.2010Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 24 Temmuz – 8 Eylül 2010 tarihleri arasında Bodrum’un Gümüşlük beldesindeki tarihi Eklisia Kilise’de gerçekleştirilecek.

Festival öncesinde düzenlenen basın toplantısında bir araya gelen Festivalin Sanat Danışmanı Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, fesitival Sanat Yönetmeni Eren Levendoğlu ve Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire birer konuşma yaparak 7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Fesitivali’ni tanıttılar.

Toplantıda söz alan Belediye Başkanı Mehmet Tire “Ülkemizin, beldemizin tanıtımını öz veriyle yapan bu iki hanımefendiyi kutluyorum” diyerek, müzikseverlerin festivali özlemle bekler hale geldiklerini ifade etti. Piyanist Gülsin Onay ise festivalin bu sene de çok dolu bir programı olduğunu belirterek, “Gümüşlük eşi bulunmaz bir müzik merkezi haline geliyor, müziğin kalbi yine Gümüşlük’te atacak” dedi. Bir gazetecinin “Festivale yurt dışından nasıl tepkiler geliyor” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Gülsin Onay, “Artık o kadar tanınmaya başladı ki, inanamıyoruz. Bizim yurtdışında tanıtıma yönelik bir çalışmamız olmamasına rağmen, çok olumlu tepkiler ve başvurular alıyoruz. Sanırım gelip, görenler ve festivale müzisyen olarak katılanlarla dalga dalga yayılıyor” şeklinde konuştu. Festivalin Sanat Yönetmeni Piyanist Eren Leventoğlu, yaptığı konuşmada geçen yılki festivalde gerçekleştirilen İskele konserlerinin bu yıl da tekrarlanacağını belirterek, Eklisia’ya yeni eklenen prefabrik sahne hakkında bilgi verdi ve sponsorlara teşekkürlerini iletti.

Arjantinli piyano virtüözü Valentin Surif’in konseriyle kapılarını müzikseverlere açacak olan festival öncesinde aynı gün 20:00 – 21:00 saatleri arasında Club Otel Zemda’da basın mensupları için bir de kokteyl düzenlenecek. Gerçekleşecek kokteyle Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve Festivalin Sanat Yönetmeni Eren Levendoğlu katılacak.

Birbirinden değerleri sanatçıları bu yıl da Gümüşlük’te misafir edecek olan festival kapsamında konser vereceği duyurulan piyanist Aleksander Madzar, elinde olmayan nedenlerle bu yılki program içinde yer alamayacak. Daha önce Londra Okullar Senfoni Orkestrasıyla birlikte sahne alacağı duyurulan Madzar’ın yerinde ise dünyaca ünlü piyano virtüözümüz Gülsin Onay yer alacak. Bu yıl festivalin ilk iki konseri olan Valentin Surif konseri ve Gülsin Onay’ın Londra Okullar Senfoni Orkestrası’yla vereceği konserin etkinlik sponsorluğunu Bodrum Ticaret Odası üstlenecek.

Bu yılın yenilikleri arasında ise Eklisia Kilise’nin bahçesine yapılan prefabrik sahne bulunuyor. Rasyonel Mimarlık, Miko Sail ve Kuryap tarafından sponsorluğu karşılanan sahnede büyük orkestralar konser verebilecek. Böylelikle sanatseverler, büyük orkestraları ağırlamak amacıyla yapılan sahnenin arkasında Gümüşlük’ün eşsiz gün batımlarını seyrederek klasik müziğin tadını çıkaracaklar. Bu yıl önce Londra Okullar Senfoni Orkestrası’nı bu sahnede izleyecek olan klasik müzikseverler, daha sonra aynı sahnede Bilkent Senfoni Orkestrası’nı izleme fırsatı bulacaklar. Eklisia’ya yapılan bu sahne ile Gümüşlük’te ilk defa bir senfoni orkestra da sahne almış olacak.

Tarihin derinliklerinden gelen kendine özgü yapısını sanatla buluşturan Gümüşlük’te her yaz düzenlenen festival, dünya çapındaki müzik otoritelerinden övgüler almaya devam ederken, bu başarıda en çok emeği geçen, festivalin Sanat Danışmanı, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, Sanat Yönetmeni, piyanist Eren Levendoğlu ve Belediye Başkanı olarak kurumunun tüm imkanlarını ortaya koyan Mehmet Tire de birer konuşma yapacaklar.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

Festival süresince önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Eklisia Yaz Müzik Okuluna katılan geleceğin müzisyenleri, festivale katılan sanatçıların eğitmenliğinde dersler alacaklar. Yaz okulunda 25 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında piyano; 11 – 18 Ağustos tarihlerinde flüt; 13 – 22 Ağustos tarihlerinde keman; 20 – 29 Ağustos tarihlerinde ise viyolonsel kursları düzenlenecek. Derslere katılacak öğrenciler, kurs bitiminde birer konser verecekler.

Festivalde ayrıca bir seminer düzenlenecek. Peter Cosse’nin düzenleneceği “Önemli Piyanistler: Richter, Cziffra, Gulda, Gould” ve Chopin yorumları: Dünden bugüne” başlığını taşıyor. Miami Uluslararası  Piyano Festivali’nin Sanat Yönetmeni Giselle Brodsky ise “Taubman Metodu”  üzerine bir masterclass yapacak.7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı şu şekilde belirlendi:24 Temmuz 2010 Cumartesi : Valentin Surif - piyano, Eklisia Gümüşlük
30 Temmuz 2010 Cuma : Gülsin Onay ve Londra Okullar Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
4 Ağustos 2010 Çarşamba : Makoto Ueno - piyano, Eklisia Gümüşlük
7 Ağustos 2010 Cumartesi : Jean-Bernard Pommier -  piyano, Eklisia Gümüşlük
13 Ağustos 2010 Cuma : Christine Wolff - soprano, İbrahim Yazıcı – PiyanoX
18 Ağustos 2010 Çarşamba: İbrahim Yazıcı - piyano, Ümit İşgörür - Viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
21 Ağustos 2010 Cumartesi : Wolfgang Boettcher - viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
24 Ağustos 2010 Cumartesi : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylul 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Bilet satış noktaları: Hizma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan-25 TL, Eklisia bahçe-10TL, 30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri-20 TL


İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021