Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Türkiye'nin Klasik Gitaristleri Ankara'da buluşuyor. - 30.06.2010"4. Türkiye Klasik Gitar Buluşması", 6-9 Temmuz tarihlerinde Bilkent Üniversitesi ve Klasik Gitar Derneği/Türkiye'nin işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Bilkent Üniversitesi'nde gerçekleşecek "4. Türkiye Gitar Buluşması"nda Ahmet Kanneci, Bekir Küçükay, Bülent Ergüden, Cem Küçümen, Ceyhun Şaklar, Erdem Sökmen, Kürşad Terci, Kağan Korad, Ozan Akyatan, Safa Yeprem, Soner Egesel, İhsan Turnagöl ve Melih Güzel'den oluşan Türkiye'nin en seçkin eğitim kadrosunun yanı sıra başarılı Bach düzenlemeleriyle dikkati çeken Sırp lutist ve öğretmen Darco Karajic de seminerler ve ustalık dersleri verecek. Seminer ve dersler pasif dinleyicilere de açık.

Buluşma boyunca "Türk Gitar Yapımcıları Fuarı" Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde ziyaret edilebilecek. Fuarda Arif Türker Gündoğdu, Suat Çağlayan, İbrahim Kırlı, Ömer Akar, Ercan Bilir, Yücel Açın, Sinan Rıfat Önengül, Ünal İçöz, Ejder Pamukçu gibi yapımcıların gitarlarını özel odalarda denemek, onlarla tanışmak, enstrüman bakımı ve korunması konulu seminerlere katılmak da mümkün olacak.

Gitaristler arası spor oyunları

Buluşma, sporun müzisyenler için önemini eğlence ve rekabetle vurgulayan "Gitaristler Arası Spor Oyunları" ile bir ilke daha imza atacak. Bu etkinlik buluşmanın son günü Galatasaraylılar Derneği'nin yüzme havuzlu tesislerinde gerçekleşecek. Buluşmanın koordinatörü, Kağan Korad müzisyenler için de son derece faydalı olan Siu Nim Tao -Wing Chun (Kung-fu) sporu üzerine birikimlerini ve bazı teknikleri gitaristlerle paylaşacak.

Açık hava konserleri

"4. Türkiye Klasik Gitar Buluşması"na Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Terası'nda gerçekleşecek açık hava konserleri damgasını vuracak. Konserleri Kazım Çokoğullu, Antonio Mascolo, Darco Karajic, Güray Alyörük, Mehmet Özkanoğlu, gerçekleştirecek. 9 Temmuz'daki Ayşegül Koca ve Hande Cangökçe konserleri ise Bilkent Konser Salonu'nda olacak. Tüm konserler saat 21.00'de başlayacak.

ANKA
  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021