ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1921
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!Sayı: - 27.10.2006


Cumhuriyet Bayramınızı iki gün önceden kutlamak istedim. Çünkü bu çok önemli bayramımız bu yıl Pazar gününe rastladı. Tabii Mavi Nota o gün hafta tatilinde olacağı için bayramınızı Cuma gününden kutlayım dedim.

Dikkatimi çeken bir husustur bayram kutlama alışkanlıklarımız. Bundan birkaç yıl önce, çalıştığım iş yerimde yani tiyatroda ilan tahtasına matbaada bastırdığım ve bir kartpostal gibi tüm arkadaşlarıma gönderdiğim kartlardan birin asıp arkadaşlarımın Cumhuriyet Bayramını bu şekilde kutlamak istemiştim. Hatta bununla da yetinmeyip rastladığım arkadaşlarımın Cumhuriyet Bayramını kutlamıştım.

Ancak gelin görün ki, benim bu tutumum biraz yadırganmıştı. Hep alışmışız ya dini bayramlarımızda bayram kutlamaya ondan olsa gerek, benim bu tutumum biraz yadırganmış biraz da alay konusu olmuştu.

Oysa Milli Bayramlarımızın yeri ayrı olmalı. Çünkü o bayramlarımız bizim yeryüzünde özgür yaşamımızın nedeni olan bayramlardır. Özgür olmadıkça dini bayramlarında ne kadar anlamı vardır?

Şeker Bayramımızı kutladığımız bir iki gün önce gazetelerin birinde bir Irak fotoğrafı vardı. Altında aynen şöyle yazıyordu: "Silahların gölgesinde bayram namazı."

Özgürlüğün değerini anlatması açısından bana çok çarpıcı geldi. Sözün kısası özgür olmadan hiçbir şey olmuyor, olamıyor.

Özellikle son birkaç yıldan beri Ulu Önderin büyük yol göstericiliği ile dünya tarihinde destanlaşan çok çetin savaşların sonucunda kurulan Laik Cumhuriyetimize karşı dışardan yönlendirmeler sonucunda ciddi saldırılar var. Hatta bu saldırıların boyutu o denli büyüdü ki artık ülkemizde bayrağımızdan, cumhuriyetimizden ve ulu önderimizden söz etmek farklı algılanır oldu.

O nedenle Cumhuriyet Bayramımızın 83. yılına idrak ettiğimiz bu günümüzü coşkuyla, coşkuyla ve coşkuyla kutlamalıyız. Birbirimizin bayramını da kutlayarak Cumhuriyetimize sıkıca sarılmalıyız.

Çünkü laik cumhuriyetimiz olmadan, bu ülkenin vatandaşları olarak yeryüzünde nerede özgür yaşayabileceğiz?

Bu vesile ile Pazar günü kutlayacağımız 83. Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.

Bu çok önemli ve çok anlamlı bayramımızı daha nice seneler kutlayabilmenin heyecanı ve sevgisiyle.

Pazartesi günü buluşmak üzere hepinize iyi hafta sonları ve iyi bayramlar değerli dostlar.


Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.