ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 13 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


AbbaSayı: - 04.10.2006


70lerin popüler grubu, sırt sırta şarkı söyleyen iki kadın ve arka planda kalmış iki adamdan oluşuyo, müzikleri artık kült olmuş durumda, hatta sadece bu grubun coverlarını yapmakla meşgul a teens adlı bir grup mevcut (bkz. dancing queen) (bkz. waterloo)(bkz. money money money)

isveç'in dünyaca ünlü müzik gruplarından biri. adı kişilerin adlarının baş harflerinden oluşur. tekrar beraber çalışmaları için verilen tonlarca parayı reddederek her şeyin para olmadığını göstermişler ve saygımı kazanmışlardır.

eurovisiondan öğrendiğimiz kadarıyla 30. yıllarıymış. kuklalar muhteşemdi, kendileriyle dalga geçebilecek kadar olgun olduklarını görmüş olduk.

1973'te isveç'i 'ring ring' adlı parçayla temsil ettiler ve üçüncü oldular.bu dönemde kendilerini björn&benny,agnetha&anni frid olarak adlandırıyorlardı. ertesi sene 'waterloo' şarkısıyla tekrar seçmelere katıldılar ama bu sefer abba ismiyle ve vee evet emekleri boşa gitmedi birinci oldulaaaar. ama abba'yı abba yapan 1976 yılına daha 2 sene vardı. bu yılda hazırladıkları 'greatest hits ve 'the best of abba respectively' albümlerini ingiltere ve avustralya'da piyasaya sürdüler. ' dancing queen've 'fernando' adlı singlelarıyla adlarını bu sefer ölümsüzleştirdiler ve büyük küçük herkesin duygularını alevlendirdiler.( özellikle dancing queen'i çok severim çok.)bundan sonraki money money money, knowing me knowing you, take a chance on me,chiquitita, gimme gimme gimme şarkılarıyla da başarılarını daha da pekiştirdiler.en son 2003'ün başlarında çeşitli kayıt şirketleri tarafından düzenlenen 'on and on' albümünü çıkardılar.

bkz: a metal tribute to abba

şarkıları türk filmlerinde genellikle disko sahnelerinde sık sık kullanılan efasne müzik topluluğu

avrupa yayın birliği (ebu) tarafından düzenlenen, danimarka'nın ev sahipliğini yaptığı eurovision şarkı yarışması'nın 50. yıl kutlaması kopenhag'da bulunan ''forum'' salonunda yapıldı. eurovision şarkı yarışması'nın 50. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen, 50 yılın başarılı şarkıları arasında yapılan seçimlerde ''waterloo'' adlı şarkısıyla isveç adına katılan abba grubu birinci oldu.

abba gurubunun erkekleri (björn ulvaeus ve benny andersson) şimdilerde gayet başarılı bir müzikal yapıyor mamma mia adında (eski bir abba şarkısı) abbanın birçok şarkısı yer alır müzikalde ve gayet güzel olmuştur.

bir de benim çok sevdiğim isveçli müzik topluluğu. İsveç sanayiinin devi volvodan daha çok para kazandıran müzik topluluğu.

Ve hit olan çok sevdiğim şarkılarının sözleri

money, money, money
knowing me, knowing you
voulez-vous
thank you for the music
super trouper
summer night city
gimme gimme gimme
the name of the game
dancing queen
take a chance on me
sos
when all is said and done

mufitsemih@mynet.com


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.