ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1934
Şu an 10 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Mavi Nota Yolculuğunda 30. Yıl!Sayı: 1860 - 23.01.2023


Mavi Nota'nın yolculuğu Ocak 1993'te tam otuz yıl önce bugünlerde başlamıştı. Hep idealim olan bir müzik dergisi çıkarma arzumu altı ay kadar süren uzun bir hazırlık çalışmasının ardından Ocak 1993'te nihayet başlatmıştım.

Derginin, foto
ğrafını gördüğünüz bu ilk sayısı, çok beğenilmiş hatta direkt bana 'senden öyle bir dergi beklemiyorduk, ne güzel dergi çıkardın" takdir mi ya da kıskançlık mı olduğunu bilemediğim sözlerle söylenmişti.

Derginin çıkarılmasında lokomotif güç, sayın Ahmet Özer'in yönetti
ği Kıyı Dergisi camiası idi.  22 Haziran 2003 tarihinde kaybettiğimiz Trabzonlu bir kentsoylu olan rahmetli Gündoğdu Sanımer'in beni destekleyici katkısını asla unutamam.

Daha derginin 3. sayısında beni terk eden arkada
şların 'terkedişlerini' anlatmayacağım ama derginin basılı yayın yaşamını sürdürdüğü 25 sayı boyunca katkısını ve emeğini asla yadsıyamayacağım bir kişi de Mimar Akademisyen Sevgili Mustafa Reşat Sümerkan'dır. Derginin her sayısının sayfa ve diğer görsel tasarımını hiçbir karşılık beklemeden yapan yegâne kişidir.

Dergi yolculu
ğumda beni kuşkusuz destekleyenlerin başında gelenlerden birisi de 10 Mayıs 2022'de kaybettiğimiz çok değerli Ahmet Say'dır. Hiç unutamam, derginin bu gördüğünüz ilk sayısını posta ile ulaştırdığımda, telefon açarak 'ne güzel bir müzik dergisi çıkardın tebrik ederim' diyerek Müzik Ansiklopedisi yayınlarından içinde Müzik Ansiklopedisi'nin de bulunduğu koca bir koli kitap göndermişti. Onlar hala Mavi Nota'nın arşivinde durmaktadır.

Hülasa zor bir yolculu
ğa başlamış ve tüm terkedişlere rağmen, tüm ekonomik zorluklara rağmen, kimi örselenmelere rağmen 2023 yılına 30. yıla kadar bir sosyal sorumluluk projesi olarak getirmeyi başarmışımdır. Sağğım elverdikçe de devam edecek!

Bu yolculu
ğa çıkmamda, devam ettirmem de destek olan, yüreklendiren, pişmiş aşa su katmayan, tüm müzik dostlarına teşekkür ederim.

Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.