ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1909
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Bu kadar film Sulukule’de bile yok!Sayı: 1855 - 07.12.2022


Devlet, sınavsız giriş hakkı tanıyan bir yönetmelik maddesiyle, virtüoz derecesinde enstrümanını çalabilen sanatçıları devlet sanat kadrolarına katabilmek için olanak tanımıştır ya, hiç es geçmeden bu yönetmelik maddesinin o veya bu şekilde istismar edilerek fırsat eşitliği denen kavram ortadan kaldırılmalıdır.

Bizim insanımızın hangi e
ğitimden geçerse geçsin olmazsa olmazıdır bu. Yetkiyi eline geçirdi mi bir yandaşına makyavelist ölçüde yetki kullanması genelde kaçınılmazdır.

Ünlü sanatçılarımızdan birinin yakını bu madde olana
ğından yararlandırılarak, tüm istenen kurallar yerine getirilerek önce bir bölgede devlet kadrosuna alınıyor, sonra alındığı devlet kadrosunda o bölgede bir gün dahi mesai yapmadan büyük illerimizden birinde bir sanat kurumuna atanarak sınava girmiş kazanmış sanatçılarla aynı haklardan yararlandırılmak suretiyle göreve başlatılıyor.

Öte yandan onlarca sanatçı sınav diye kıvranadursun, bu torpilli arkada
ş devletin kadrolarında bal tutan parmağını yalar misali keyif çatmaya başlıyor.

Ve tüm bunlar tek imza ile oluyor.

Sanat çevrelerinde günümüzün dedikodu konusu olan bu atama, gerçekten
şu ortamda hayret uyandıracak cinsten. Devletin spesifik durumlar için getirdiği sınavsız atama yetkisi bu şekilde kötüye kullanılırken, virtüözlük bir durum var mı sorusu insanın aklına geliyor ister istemez?

Hülasa, bu kadar film Sulukule’de bile yoktur eminim.

Sonra elitizmden falan bahsediyoruz ya.

Ne kadar komik duruyor!

Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.