ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


7 kadın piyanistten 11 yeni albüm...Sayı: 1812 - 04.02.2022


Kadın piyanistlerimizin albümleri 2021’de art arda geldi, yılsonuna doğru sağanağa dönüştü. Yeni kayıt projelerine ve yayımlanmayı bekleyenlere bakılırsa 2022 de verimli geçecek. Soğuk kış günlerinde yüreğini ve zihnini sıcak tutmak isteyen müzikseverler için 7 kadın piyanistin yayımladığı 11 yeni albümü derledik.

Ye
şim Gökalp, çağdaş bestecilerimizin yıllar boyunca seslendirilmeyi bekleyen eserlerini gün ışığına çıkardığı referans niteliğindeki albümlerine bir yenisini ekledi. ‘Türk Piyano Ezgileri’, ‘Çağdaş Minyatürler’, ‘Türk Çocuk Parçaları’, ‘Mavi Anadolu’dan sonra bu kez ‘Kuşaktan Kuşağa Türk Bestecileri’ serisine başladı. Sekiz Classics etiketiyle aralık ayında yayımlanan albümde Adnan Saygun’un “En iyi öğrencimdi” dediği İlhan Baran’ın üç, aynı kuşaktan Mithat Fenmen’in bir eserinin yanı sıra genç kuşaktan Seyit Yöre, Derya Kavuncu ve Kemal Günüç’ün besteleri yer alıyor. Gökalp martta serinin ikinci albümünü kaydedecek. Bu arada Almanya’da Gloss Music’ten ‘Robert Schumann ile Romantik Yolculuk’ (Vol: 1 ve Vol: 2) başlıklı iki solo albümü, kemancı Jülide Yalçın ile Adnan Saygun, Muammer Sun ve Alberto Ginastera’nın eserlerini seslendirdiği ‘Kırsaldan Ezgiler’ albümü yayımlandı. Dört yeni albüme YouTube ve diğer internet platformlardan erişilebiliyor.

Makalenin tamamını okumak için tıklayınız


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.