ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Öğretmenim Annem Uyuyor!Sayı: 1787 - 16.12.2020


Kırıkkale’nin Bahşili ilçesinde bir ortaokulda görev yapan öğrencilik yıllarından beri tanıdığım Trabzonlu hemşehrim müzik öğretmeni Gamze Özden, sosyal medya hesabında, müzik öğretmenlerinin ülkemizdeki kaderini vurgulayan bir paylaşıma imza attı.

Müzik ö
ğretmeni Gamze Özden pandemi nedeniyle bir süredir kapalı olan okulların EBA üzerinden devam eden eğitim sürecinin özellikle müzik öğretmenleri için ne kadar meşakkatli bir şekilde devam ettiğini gözler önüne serdi.

İlk ve orta dereceli okullarımızda uygulanan müfredatla öğrencinin üniversiteye odaklandırılması sonucu güzel sanatlarla ilgili olan müzik ve resim derslerinin ikinci hatta üçüncü sıraya düşğü bilinen bir gerçektir. Bu yolda müzik öğretmenlerinin, öğrencinin durumunun veliye aktarıldığı veli toplantılarında önemsenmemesi ve bu nedenden dolayı müzik öğretmenlerinin gözyaşlarına tanık olduğum anlar oldu.

Bugün sosyal medyada müzik ö
ğretmeni Sevgili Gamze Özden’in sosyal medya hesabındaki paylaşımı bir sosyal gerçeği de ortaya çıkardı.

Gamze Özden bugün sabah saat 10.00 sularında kendine ait sosyal medya hesabından, “Sabah 5. sınıflara dersim vardı. Solfej yapıyoruz, çalıyoruz, söylüyoruz ö
ğrencimin biri öğretmenim sessiz olur musunuz dedi annem uyuyor. Evde bir sorun mu var dedim. Hasta mı küçük kardeşin mi var? Hayır dedi.  Ben ne demeliyim bilemedim. Sadece susları anlatarak müzik dersi yapalım bari annelerimiz uyanmasın” paylaşımını yaparak, ikilik, dörtlük, sekizlik, on altılık, otuz ikilik ve altmış dörtlük sus işaretlerini paylaştı.

Payla
şımın altındaki yorumlardan, öğrencinin annesi,  gece geç saatlere kadar müptelası olduğu televizyon dizisini seyrettiği için uykusuz kalarak sabah saat 10.00 sularına kadar uyumak durumunda olmasından dolayı çocuğunun EBA üzerinden müzik dersine katılmamasına neden olmuştu.

Bu da müzik ö
ğretmeninin kaderi olsa gerek. Gürültü yapmadan ses çıkarmadan müzik dersi yapılamayacağına göre!


Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.