ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1864
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 06.03.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Konak Konserleri’nde Barış Büyükyıldırım’ı Dinledik.Sayı: 1736 - 13.07.2019


Kaleiçi’ndeki, Kauçuk Otel Re22 Kültür ve Sanatevi’nde düzenlenen “Konak Konserleri’nin 3.sü gerçekleştirildi. Antalyalı Piyanist/Besteci Barış Büyükyıldırım’ın “Caza Dair” başlıklı dinletisi büyük ilgi gördü.

Re22 adlı Konser Salonu’ndaki konserde, genç piyanist/bestecimiz Büyükyıldırım, G.Rossini’nin Sevil Berberi Operası Uvertürü’nün piyanoya kendi uyarlamasıyla ba
şladı. Daha sonra yine kendisinin düzenlemesi olan, W.A. Mozart’ın Sihirli Flüt Operası Üzerine Çeşitlemeler’ini çaldı.

Konak Konserleri dizisinin 3.sünde yer alan Barı
ş Büyükyıldırım konserini açıklamalı olarak sürdürdü. Cazı anlattı; C.Debussy: “Clair de Lune”, E.Satie: Gymnopedie No 1-2 ve  Gnossienne No. 1 ile G.Gershwin: “Mavi Rapsodi”yi seslendirdi. Son bölümde de yine kendi düzenlemesi olan “I GotRhythmVariations” ve son olarak da ABD’de yaşadığı kentten esinlenerek yazdığı, “LatinoLover”ı seslendirdi.

Genç ve ba
şarılı piyanist/bestecimiz Büyükyıldırım, özellikle E.Satie ve Gershwin eserlerinde salonu dolduran sanatseverlerce çılgınca alkışlandı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doktor Öğretim Görevlisi olan Barış Büyükyıldırım’ı,Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte  anne-babası  Süheyla-Galip Büyükyıldırım çifti de izledi. Bütünüyle çok keyifli bir konsere tanıklık ettik.

Kültür-sanatın mola döneminde böylesi bir dinletiyi sanatseverlerle bulu
şturan, Kauçuk Otel işletmecisi ve Konak Konserleri’nin organizasyonunu gerçekleştiren Rengin Ekmekçioğlu’na, Sanat Yönetmeni Soprano Ece İdil’e ve diğer emek verenlere de teşekkür ederim.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.