ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1822
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Konak Konserleri’nde Barış Büyükyıldırım’ı Dinledik.Sayı: 1736 - 13.07.2019


Kaleiçi’ndeki, Kauçuk Otel Re22 Kültür ve Sanatevi’nde düzenlenen “Konak Konserleri’nin 3.sü gerçekleştirildi. Antalyalı Piyanist/Besteci Barış Büyükyıldırım’ın “Caza Dair” başlıklı dinletisi büyük ilgi gördü.

Re22 adlı Konser Salonu’ndaki konserde, genç piyanist/bestecimiz Büyükyıldırım, G.Rossini’nin Sevil Berberi Operası Uvertürü’nün piyanoya kendi uyarlamasıyla ba
şladı. Daha sonra yine kendisinin düzenlemesi olan, W.A. Mozart’ın Sihirli Flüt Operası Üzerine Çeşitlemeler’ini çaldı.

Konak Konserleri dizisinin 3.sünde yer alan Barı
ş Büyükyıldırım konserini açıklamalı olarak sürdürdü. Cazı anlattı; C.Debussy: “Clair de Lune”, E.Satie: Gymnopedie No 1-2 ve  Gnossienne No. 1 ile G.Gershwin: “Mavi Rapsodi”yi seslendirdi. Son bölümde de yine kendi düzenlemesi olan “I GotRhythmVariations” ve son olarak da ABD’de yaşadığı kentten esinlenerek yazdığı, “LatinoLover”ı seslendirdi.

Genç ve ba
şarılı piyanist/bestecimiz Büyükyıldırım, özellikle E.Satie ve Gershwin eserlerinde salonu dolduran sanatseverlerce çılgınca alkışlandı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doktor Öğretim Görevlisi olan Barış Büyükyıldırım’ı,Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte  anne-babası  Süheyla-Galip Büyükyıldırım çifti de izledi. Bütünüyle çok keyifli bir konsere tanıklık ettik.

Kültür-sanatın mola döneminde böylesi bir dinletiyi sanatseverlerle bulu
şturan, Kauçuk Otel işletmecisi ve Konak Konserleri’nin organizasyonunu gerçekleştiren Rengin Ekmekçioğlu’na, Sanat Yönetmeni Soprano Ece İdil’e ve diğer emek verenlere de teşekkür ederim.


Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.