ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Racır Votırs hakkında suç duyurusu!Sayı: - 28.06.2006


21 Haziran, Çarşamba. Saat 20.34. Yer: Kuruçeşme. Vaka: Racır Votırs konseri

Halkın toplandığı yere doğru yöneldim. Kendimi hiç belli etmedim. İnancım ve kararlılığım tam. Bu sefer kendimi göstermeli, bu işin içindeki bit yeniğini bulmalı ve kendimi teşkilata kabul ettirmeliydim. Konser notlarını teşkilata vererek ideallerimize büyük bir hizmette bulunacağımın tam bilincindeyim. Öz benliğinden uzaklaşmış kalabalığı görünce doğru yerde olduğumu anlıyor, bu sefer yapacağım istihbarat çalışmasının beni teşkilata sokacağına kesin gözüyle bakıyorum.

Saat 21.00
Sahne ışıkları yandı. İhtiyardan, gitarlı bir adam çıktı. Adını Racır Votırs olarak derhal kaydettim. Halk galeyana geldi. Şarkı sözlerini tam anlamıyorum ama yasadışı bir koku alıyorum. Sahnenin arkasına dev televizyon yapmışlar, televizyonda iki tane çekiç var. Çekiçleri görünce çakıyorum köfteyi! Fakat orak yok. Acaba bu hangi örgütün işareti? Sonra araştırmak üzere defterime resmi çiziyorum.

Saat 21.29
İşte başlıyorlar. Ben biliyordum zaten. "Bring the boys back home" (Oğlanları geri getirin!) yazısı çıkıyor dev ekranda. Selami'den kaçar mı be? Yaz Selami yaz, senin hayatını kurtaracak bu notlar:
Racır Votırs hakkında suç duyurusu: Askerlikten soğutma!
Bak ne diyor: "Oğlanları geri getirin!
Çocukları tek başlarına bırakmayın orada!"
Ben anlamıyorum sanki? Askerleri geri getirin diyor.
Sen kimsin be Racır benim kahraman askerime "çocuk" diyecek! Ha? Dış mihrak mısın, nesin sen? İşte böyle hesap sorarlar adama...

Saat 22.07
Olaylar iyice gelişiyor. Amerika'yı da bilgilendirmem gerektiğini anlıyorum. Hah, işte buraya yazıyorum: Bu adam Amerikan karşıtı! "Beyrut'u bırak" diye bir şarkı söylüyor ihtiyar. Bu yaşına gelmiş, hâlâ anarşik! Sen artık bu yaşta imana geleceksin, toruna torbaya karışacaksın Racır efendi! Yoksa fena yaparlar adamı. Ne diyor bak ne diyor:
"Ne yapıyoruz?
Cezalandırıyor muyuz, yoksa suç mu işliyoruz?
Ah George, ah!
Teksas'ta aldığın eğitim senin kafanı iyi benzetmiş!"
Şimdi bir kere bu ne biçim şarkı?
Şarkı dediğin güzellikten bahseder. Biz anlamıyor muyuz yani sanattan?
George dediği de Bush. Halk iyice çıldırdı. İşte bunlar Amerikan karşıtı diye adımızı çıkarıyor bizim. Sonra Selami ayıklasın pirincin taşını.

Saat 23.07
Şu dakika elebaşlarını tespit ettim. Fotoğrafını gösterdiler demin. Dev ekranda gençten bir çocuk. Tipik ele başı! Adının Syd Barret olduğunu bir kızdan öğrendim. Enayi kız, örgüt de söyledi: Pink Floyd. Pink'i biliyorum da Floyd'u çıkaramadım. Kız güldü, kedi ismiymiş. Yedim sanki! Ben bilmiyor muyum pembenin kızılın bir ton açığı olduğunu!

Saat 23:56
"Duvar" diye bir şarkı söylemeye başladılar:
"Öğretmenler! Çocukların yakasını bırakın! Sizin bildikleriniz sadece duvarda bir tuğla daha!"
Heyt be Selami! Yaktın çıralarını! Bunlar bütün iktidarlara karşı! Bu sefer de kabul edilmezsen teşkilata artık günah senden gitti!

ecetem@hotmail.comKaynak: www.milliyet.com.tr 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.