ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1830
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Ekrem Abi’nin ÜnlüleriSayı: 1730 - 17.05.2019


Birden Ekrem Abi’ci kesilip sonra bu yetmez deyip bir de ‘Herşey Çok Güzel Olacak’ diyerek birbirlerine selfi çeken sanatçıları bir arkadaş toplantısında ciddi biçimde eleştirmiştim.

Do
ğrusu, bu birlikteliğin çok ama çok zamansız olduğunu, özellikle muhalefetin “Bir kişi bile kazansak kârdır” diye düşünürken şeytanın gör dediğini söylediğimin farkındaydım.

Özellikle 2007’den itibaren hep siyasi iktidardan yana olup, siyasi iktidarın sa
ğladığı imkanlarla büyüyüp semiren, çok para kazanan bu tayfanın şimdi birden bire Ekrem Abi’ci olması çok tuhafıma gitmiş, sanatçıların bu duruşunu asla samimi bulmadığımı da sık sık ifade etmiş, sosyal medya sayfamda da yazmıştım.

Sosyal medya payla
şımımdan sonra  çok sevdiğim arkadaşım Simone Signoret bana yazdığı messenger mesajında  İyi de fikirlerini değiştirmiş olamazlar mı, ne var bunda” diyor.

Uzun konu
şuyorum, uzun yazıyorum, biliyorum. Beni dinleyen ve okuyan pek çok dostum, arkadaşım, sanırım onlar da pek çokları gibi yazının sonunu getirememiş, beni dinlerken sözcüklerimi kaçırmış. Halbuki açık açık sanatçıların ortaya koyduğu samimiyetsizliği eleştiriyor ve düşüncemi net bir şekilde ortaya koyuyordum.  “Medyadan ve siyasetten beslenmeyi çok iyi bilen bu sanatçı tayfasının  amacı politik duruş ya da fikir belirtmek ya da ülke sevdası  değil, bilet satmak,” diyordum özetle. “O yüzden de fırsat kollayıp Ekrem Abi’ci oldular.”

Bu sözleri söylerken ya da sosyal medya sayfama yazarken sorguladı
ğım ise Türk sanatçısının samimiyeti, birinin ya da bir çoğunun fikir değiştirmesi değil. İlla arşivden eski Hey dergilerini bulup 12 Eylül’e destek veren ünlülerin adını mı çıkarayım? Birçoğu sonranın “yetmez ama evet”çileri, kimileri dönemin Gezi’cisi, şimdinin Ekrem Abi’cileri.

Ben burada da bir fikir de
ğişikliği göremiyorum.

Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.