ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


"Kim kimi..." Ya da Televole Haberleri...Sayı: - 12.12.2005


Sabah çok erken kalkarım. İlk yaptığım iş, günlük gazetelerimi alıp, o muhteşem kâğıt ve mürekkep kokusunu içime sindirmek olur.
                
Ve önce gazetelerin birinci sayfaları ile televizyonların ana haber saatlerinde aralıksız her gün yer alan, o ünlülerin aşk haberlerine önemle bakarım.
                
Kim kimi becerdi?
                
Hiç kaçırmam.
                
Her ciddi sorun karşısında olduğu gibi dudaklarım uzar, kulaklarım kıvrılır, gözlerim bir noktada çizgi olur ve okuduğum haberin önemine göre zaman, zaman “Aaaaaaa...”,”Uuuuuu…”,”Yaaaaaa...”,”Hımmmm...” gibi sesler çıkartarak okurum, izlerim.
                
İşte, önemine binaen gazetelerin birinci sayfalarından başlıklar:
                
“Sürpriz beraberlik...”, “Birlikte oldular...”, “Beraber yattılar...”
                
Bizim milli birlik ve beraberliğimiz ya da birlik, beraberlik arayışımız ulusal düzeyde gerçekleşmese de İstanbul gecelerinde gerçekleşiyor sayılır.
                
Ve medya sayesinde, ulus olarak gözlerimizi ünlülerin bacak arasından ayıramıyoruz.
                 
Özellikle son zamanlarda artan, anlamsız, içi boş, düzmece, uyduruk ve kalitesiz “Kim kimi?...” haberlerine bayılıyorum.
                  
Diyelim ki şöyle bir haber nasıl olur acaba? “Mustafa ile Harika birlikte oldular...”

Ya ana haber bülteninde, ya da birinci sayfada.
                 
Hürriyet Gazetesi´nde ünlü hemşerimiz Kaya, “Biz Hülya ile aile değil şirketiz” müthiş açıklamasını yapıyordu. (Zaten bu açıklamadan kısa bir süre sonra boşandılar güya)
                 
Sakın “Bana ne?” demeyin. “Bundan ne çıkar?”da demeyin.
                 
Şu çıkar: Demek ki hemşerimiz Kaya, şirket ayakta dursun diye sosyetik güzel Feraye´nin peşinden koştu. Şirket ayakta dursun diye, evine kahve içmeye gittiği (davet üzerine) striptizci kızı saçlarından yatak odasına sürükleyip... Ve şirket ayakta dursun diye, bunlar haber yapıldı.
                  
Ya da sizin için...  Evet, ”Bana ne?” diyemezsiniz!
                 
Bunlar sizi ilgilendirmeli.
                
Önemsiz olsa böyle haberlerin birinci sayfaların tepesinde, ya da ana haber bültenlerinde işi ne? Evet, soruyorum işi ne?
                  
Yüzlerce gerçek sanatçı her gün; MÜZİKTE, TİYATRODA, EDEBİYATTA, SİNEMADA, RESİMDE, HEYKELDE, MİMARİDE, EL SANATLARINDA, GÖRSEL SANATLARDA sözün kısası GÜZEL SANATLARIN her dalında, değeri-anlamı olan ürünler verip, ama medyada zırnık kadar yer bulamazken!
                 
Siz sanatını bacakları arasında dolaştıranları izleyeceksiniz. Sonra da “Birlikte oldular da ne yaptılar bakalım?” diye soracaksınız.
                 
Dünyanın her yerinde bu tür haberlerin yer aldığı programlar, gazete sayfaları vardır. İyi de, ülkemiz türlü, türlü sorunları yaşarken ve bu sorunların haberleri arasında ülkenin geleceği toz duman içindeyken, bu “Birlikte oldular” haberleri size ilginç gelmiyor mu?
                 
Gelmeli.
                 
Peki, sonra nasıl yaptılar?
                
Orası eksik işte.
                 
Medyada göremiyoruz.
                 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.