ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Gerçeği AnlamakSayı: - 14.04.2014


"Gerçek, ussal olandır”- Hegel

 

Gerçek bilincimizin dışında nesnel olarak ortaya çıkmış bulunan nesne,nitelik   koşul ve vb olaylardır. Bilincimizden bağımsız olarak  yer almaktadır. Zamanda ve mekanda var olmaktadır. Ortaya çıkma anlamını içermektedir.


Ya
şanan hayatın ta kendisidir . Bünyeyi uyuşturmamaktadır.Korkakları ve suçluları da rahatsız etmektedir.  Dipten derinden gelerek hiç bir yere de  gitmemektedir. Cesurluğu, doğruluğu,dürüstlüğü de içersinde barındırmaktadır.

 

Özgür tartışma  ortamı da  gerçeğin en büyük dostudur. Bağımsız düşünebilme yetisini  ve keskinliği de içersinde barındırmaktadır.

 

Maskeleri de düşürmektedir. Kelimeler de  hükmedildiği gibi gerçeğe hükmedilmemektedir.


Yalanı da barındırmayarak, Eninde sonunda ortaya çıkarak tecelli edendir. Sırtını korkmadan yaslayabilmektir. Zaman zaman da duvara toslamak gibidir.Ya
şananı  ve yaşanacak olanı düşmeyi ve kalkmayı da getirendir.

 

Bir halkı sevmenin yolu da gerçeği gizlemekten geçmemektedir.  Mevcut olan sistemde gerçekler kenara itilmektedir. Bize sunulanda onların oynanmasını istedikleri oyundur.

 

Görünür gerçekler yaratılmaktadır. Haberler sermayenin çıkarlarına uygun olarak şekillendirilerek toplum uyutulmak istenmektedir.

 

Bu noktada toplumun yararı adına sermayeden bağımsız editoryal bağımsızlık gerekmektedir.

 

Ekonomi deki  başarı haberleri balonu da gerçekler tarafından  söndürülmektedir.

 

Piyasa medyasına baktığımızda da  yorum gerçeğin önüne geçmektedir. Haber niteliği taşımayan haberlerin üretilmesiyle gerçekler geri plana itilmektedir.

 

Gerçeklerin üzerinin örtülmesi  bilinç boşluğuna  ve insan topluluklarının uyanmasını engelliği için sömürülmesine de neden olmaktadır.

 

Bu noktada gerçekle yüzleşilmesi  gerekilmektedir. Çünkü hayatı yaşanır kılınmasına adına. 

 

John Milton unun da dediği gibi “Güneş ışığı gibi gerçeğin de dış temasla kirletilmesine imkan yoktur”.  


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.