ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 13 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Paco De Lucia’nın ardından...Sayı: 1575 - 03.03.2014


“O, tüm dünyadaki gitaristlerin de ilham kaynağı olmuştur. Onu hepimiz özleyeceğiz ve bugüne kadar bıraktığı muhteşem eserleriyle teselli bulmaya çalışacağız...”

 

Onu ilk kez 1968 yılında, olağanüstü yorumladığı “Rondena” ile tanımıştım.. İki ayrı ülkede, aynı yıl dünyaya gelmiş, aynı enstrümana aşık olmuş, dili, dini, ırkı farklı, ama kalbi aynı müzik için atan ve birbirine çok benzeyen iki insan... O bir dünya starı, bense onun gibi çalabilmeyi çılgınca arzu eden biri...

 

TEVAZUSUNA HAYRAN KALMIŞTIM

Tam 24 yıl sonra, 1992’de bir gece kulübünde sahnedeyken tüm ekibiyle birlikte karşımda görüverince zor anlar yaşamıştım. Rene Macaroğlu ile birlikte düzenlediğimiz Sultan-ı Yegah Sirto’yu çalmaya başladığımızda, yemeğini bırakıp, sohbeti kesip dikkatle dinlemiş, takdirini uzun alkışıyla ifade etmişti... Alçakgönüllülüğü beni bir kere daha kendisine hayran bırakmıştı.

 

Ertesi günü konserine giderek kendisine bir de albümümü hediye edip imzalamıştım. Aradan geçen 15 yıl sonra dershanemizde eğitim gören bir öğrencimiz hocasına, İspanya’ya gittiğinde Paco’yu ziyaret ettiğini ve Paco’nun, kendisine imzaladığım CD’yi göstererek hakkımda güzel şeyler söylediğini anlatmış... Bu benim, hayatımdaki en güzel, en anlamlı anılardan biri oldu..

 

GİTARİSTLERİN İLHAM KAYNAĞI

Paco De Lucia, dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük virtüözlerinden biridir. O kendi müziğinin gelişimine çok önemli katkıda bulunmanın yanı sıra, tüm dünyadaki gitaristlerin de ilham kaynağı olmuştur. Onu hepimiz özleyeceğiz ve bugüne kadar bıraktığı muhteşem eserleriyle teselli bulmaya çalışacağız...

 
Yolu ı
şıklı, müzikli olsun!!!


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.