ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Bağımsız müziğin kadim destekçisi: Demonation FestivaliSayı: 1569 - 13.01.2014


Bant Mag.’in dört yıldır düzenlediği ‘Demonation’; adı üzerinde ‘demo’ kayıtlarını yayınlamış ve sektöre kıyısından da olsa bulaşmamış müzisyenlerin sesini bir adım daha öteye duyurabilmeleri için düzenleniyor

 

Bant Mag.’in dört yıldır düzenlediği ‘Demonation’; adı üzerinde ‘demo’ kayıtlarını yayınlamış ve sektöre kıyısından da olsa bulaşmamış müzisyenlerin sesini bir adım daha öteye duyurabilmeleri için düzenleniyor. Ana arterler üzerinde trafiğe takılmaktansa, tali yollar ile kendi güzergâhını çizmeyi tercih eden müzisyenler, tür/tarz ayırt edilmeksizin, niteliğin ve özgür olmanın onlara verdiği çeşitlilikle festivali renklendiriyorlar. Bu yıl karşımıza çıkan isimleri derledik.

 

 

Marika

Tamburada, Kara Orkestra, 123, DandadaDan ve Marika’nın ekibi: Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek’ten oluşan Marika’nın müziği, emprovize cazın gürültüyle buluştuğu noktada tanımlanabilir.


Robotik Hayaller & Komet

Festivalin en etkileyici isimlerinden... Aksak ritmler, bilimkurgu, gerçeküstücülük ve deneyimleyerek yaratmanın getirisi olan düşle gerçek arasında bir oluşları var. Üstelik usta ressam Komet gruba görselleriyle eşlik ediyor. Stüdyo ve ev kayıtlarından derledikleri ilk albümlerini kaset formatında yayınladılar.


Balina

Son dönemde İzmir’den çıkmış en sıkı şey bu ikili. Sludge ve progresif ögelerin hâkim olduğu bir rock icra eden gitar-davul ikilisi dört şarkılık kendi isimlerini taşıyan ilk EP’lerini kaydedip bandcamp’ten paylaştılar.


Utkan La Deniz

İçin için coşkun, akustik pop-folk’ şiarıyla yola çıkan Utkan ve Deniz, yanlarına yeni yol arkadaşları da edinerek müziklerini paylaşmaya devam ediyorlar. Şarkılarını bandcamp’ten yayınladılar, şimdi ilk EP’leri yolda.


Pithoui

Barkın Engin, Cem Kayıran ve Yankı Bıçakçı Umut Çetin’in projesi deneysel rock kıyılarında geziniyor. Etkileyici canlı performansları doğaçlamaya fazlaca açık.


Ah! Kosmos

Bağımsız müziğin destekçisi ‘Müzik Hayvanı’ oluşumu aracılığıyla bir EP yayınlayan Ah! Kosmos, can alıcı bir performans vaat dediyor. Başak Günak’ın elektronik seslere hâkim olan projesine sahnede Övünç Dan gitarıyla eşlik ediyor.


The Medical Phalanx of Space

İstanbul’da ikamet eden üç yabancı müzisyenden oluşan ekip, ağırlıkla garaj rock’a yakın duruyor. Gitar ve vokalde Alex Mazonowicz ile davulcu Xavi Gonzales’e bas gitarıyla Stereolab’in basçısı Simon Johns eşlik etmekte.


Nodul

Memleketin alternatif hip-hop adına cezbedici işler sunan yegane oluşumu Tektosag ekibinden Nodul, festivalin en hareketli performansını sergileyecek. Nodul’un sıkı beat’leri ile enstrümantal hip hop’a meyletmek işten bile değil.


Farazi v Kayra

Müziğini edebiyatla besleyen ikili, yılın (ve son zamanların) en iyi hip hop albümlerinden biri ‘Hayalet Islığı’nı geçen yıl yayınladı. Bunlar muhtemelen onların son ‘bağımsız’ günleri. Her an bir plak şirketi havada kapabilir kendilerini.


12 Metreküp Sound System

Dub’ın yüksek tempolu steppa türüne yakın duran ekip, Utku Önal ve Serkan Köseoğlu’ndan oluşuyor. Gezi olayları ardından derlenen ‘Diren Müzik’ toplamasına bir şarkıyla destek verdiler. Dikkat edin onlar sahnedeyken yükselen baslar yüreğinizi hoplatmasın.

 

Alpman & The Midnight Walkers

Soul, funk ve 70’lere has disko melodilerinin, sallanmadan duramayacağınız ritmlerle buluştuğu bir müzik yapıyor ekip. İlk kez bu etkinlikte sahne alacaklar.


Soundcollage

Geçen yıl Red Bull Music Academy’de rüştünü ispatlayan Özcan Ertek’in ‘Soundcollage’ı atmosfer yaratma konusunda oldukça iddialı. Ambient sevenleri kalbinden vuracağı aşikâr.

 

 

berksayan@hotmail.com

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.