ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


“Sürüleştirilme”Sayı: 1531 - 18.03.2013


"Sorgulanmamış bir yaşam yaşamaya değmez"

Sokrates

 

Kendilerine ilişkin olmayan dayatılmışşünceleri taşıyanlardan  meydana gelmektedir.  Kendi düşüncenizin  yok sayılarak geri kalan çoğunlulukla hareket edilmesidir.  Seçim yapmamayı seçmektir.

 

Doğru bildiğini savunulmadığında da ortaya çıkmaktadır. Başkalarına benzemeyi yapaylaşmayı getirmektedir.Rüzgar ne yönden eserse  ona  göre kendini konumlandırmaktır. Prensip,ilke gibi sözcüklerde lügatlarında bulunmamaktadır.

 

Aykırıya karşı düşmanlığı da  barındırır . Sorgulama,düşünme gibi özellikleri bulunmadığından kopyalama yer almaktadır. Gerçek anlamda soru soran da dışlanmaktadır.

 

Sürü için iyi olan insanların yaratıcılıkları özgün düşünceleri farklı özelliklerin  ezilmesidir.  Her zaman tek tip kişileri barındırmaktadır. Koşulsuz üst iradeye biat etmek vardır. İtaatsizliğe de  asla yer yoktur.

 

“Herkes yapıyorsa bir bildikleri vardır” anlayışını da barındırmaktadır. Ona göre inandığı her şey kesinlikle doğrudur.

 

Eleştiriyi de kendine hakaret olarak algılamaktadır . Sorumluyu, suçluyu da hep kendi dışın da gören bir anlayışı kapsamaktadır.

 

Mevcut olan sistem  insanlığı tutsak olarak gördüğünden  tüketeciler üzerinden reklam ve medya kanalıyla da sürü davranışını üretmektedir.

 

Sürü edilgen bir yapıya sahiptir. Kullanılan dil ise  ezbere dayalı yinelemekten öteye geçememektedir ve sözcükler de sınırlandırılmaktadır. İnsanın kendisine ve doğaya yabancılaşmaktadır.

 

Korkuya dayanan umudunu yitirmiş  kitleler yığınından oluşmaktadır. Üç maymun oynanmaktadır: Bilmedim, görmedim, duymadım.

 

Çözümü ise  Soru sormaktan korkmamaktan geçmektedir . Tabularınızın olmamasıdır. Bilinçli  insan olabilmektir.  Bilince dayalı örgütlü toplumdan geçmektedir.

ozgur694@hotmail.com


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.